Pri lotérii použil matematiku. Jackpot vyhral celkovo 14-krát

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/LightField Studios

Nie raz, ani dvakrát, ale rovno 14-krát sa podarilo matematikovi Stefanovi Mandelovi vyhrať jackpot v lotérii. Vďačí vraj za to dobre aplikovanej matematike.

Ako informuje portál tn.cz, prvé dve výhry získal v rodnom Rumunsku ešte v časoch komunizmu. Peniaze, ktoré vyhral, mu pomohli presťahovať sa s rodinou do Austrálie.

Prečítajte si tiež:

Napriek tomu, že u protinožcov si matematik a ekonóm našiel dobrú prácu a celkovo sa mu darilo, snažil sa o výhru v lotérii aj tam. A naozaj začal vyhrávať.

Dosiahol ich celkovo 12, keď sa o neho začali zaujímať aj austrálske úrady. Vtedy presmeroval svoju pozornosť na americké lotérie.

Vo Virginia Lottery sa mu v roku 1992 podarilo získať jackpot 27 miliónov dolárov, čo bola dovtedy jeho najvyššia výhra.

Prečítajte si tiež:

Aj napriek tomu, že podľa odborníkov sú šance na výhru v lotérii veľmi nízke, Mandel poukazuje na opak. Jeho metóda spočívala v tom, že si spočítal maximálny počet možných kombinácií, ktoré mohli z daných čísel padnúť.

Následne našiel lotériu, v ktorej bol jackpot tri a viacnásobne vyšší ako bol počet kombinácií. Potom už len našiel investorov, ktorí mu poskytli dostatok, aby stavil na každú kombináciu.

Prečítajte si tiež:

​Po odhalení tohto triku mnoho krajín zmenilo pravidlá svojich lotérií. Tipujúci si už nemohli ani kupovať žreby v enormných množstvách, ani tlačiť tikety doma.

Stefan Mandel má dnes 89 rokov a momentálne žije na tropickom ostrove Vanuatu neďaleko Austrálie, kde si užíva svoje peniaze.

Vlastný dom chcel predať formou lotérie, no daniari mu klepli po prstoch. Mladá rodina dostala pokutu niekoľko desiatok tisíc eur: 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti