Petrovi sa z účtu záhadne strácali stovky eur. Informoval o tom banku, no nezachránil ani cent

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Záhadné zmiznutie peňazí z účtu, ktoré pripomína skôr mysteriózny seriál ako realitu. 

Mladá rodina zo stredného Slovenska si na rodičovskom pozemku prerába starý dom. Peter Kminiak pracuje, jeho manželka je na rodičovskej dovolenke.

Finančne nevyskakujú, no každý mesiac sa snažili aspoň pár eur v banke odložiť.

Prečítajte si tiež:

Prvé podivné transakcie

„Šiesteho februára, keď som bol v práci, som sa nemohol prihlásiť do internet bankingu. Nefungovalo mi heslo, a tak som zavolal na pobočku banky. Tam mi povedali, že mám zmenený mail aj telefónne číslo a že boli robené transakcie,“ hovorí šokovaný Peter.

„Dozvedel som sa, že mi bolo vytiahnutých z účtu 1800 a potom 180 eur,“ dodal.

Obrátil sa na banku o storno platieb bankovou kartou. To však už nie je možné.

„Banka takúto platbu nemôže zastaviť, a to ani v procese zúčtovania, čo môže trvať aj niekoľko dní,“ vysvetlila právnička Slovenskej bankovej asociácie Sylvia Ďatelinková.

Prečítajte si tiež:

Rovnaký scenár

Banka teda mala nahlásenú reklamáciu. Na ďalší deň sa na účte pána Petra opäť odohrali transakcie, o ktorých, ako sám tvrdí, nemal ani len tušenia.

„Siedmeho februára mi na účet prišli dve sumy, najskôr 2500 eur a potom 600 eur, ktoré následne v ten deň aj z účtu odišli. Okrem toho z môjho sporenia bolo vytiahnutých 370 eur,“ uviedol.

Postupoval rovnako a opäť podal v banke reklamáciu. To, že mal zmenené údaje emailovej adresy a mobilného čísla v internet bankingu mu, takpovediac, nešlo do hlavy.

Vraví, že on to určite neurobil. „Nie som si vedomý, že by som sa niekde mimo internet bankingu prihlasoval alebo zadával údaje. Na toto som si vždy dával pozor.“

Prečítajte si tiež:

Jeho vina

Prišlo mu vyjadrenie z banky, že na vine je on. „Lebo to všetko bolo urobené mojim telefónnym číslom, že mi prišla aj overovacia SMS správa, ale mne nič také neprišlo,“ hovorí Peter Kminiak, ktorý dohromady prišiel o 2 350 eur.

„Jednoznačne musel spolupracovať pri tom, ako mu odišli peniaze z účtu, to znamená, že buď niekomu umožnil zmeniť potvrdzovacie telefónne číslo, a v tom prípade naozaj potvrdzovacia SMS správa prišla na iné číslo, alebo to odklikol na pôvodnom čísle, čo je najjednoduchšie,“ doplnil Ondrej Macko.

Prípad má na stole aj polícia, no zatiaľ s nulovým výsledkom. Vyšetrovanie však naďalej prebieha.

Ondrej Macko dodáva, že najjednoduchšia forma, ako sa hackeri dostanú k prihlasovacím údajom, je podvrhnutá stránka.

„Vyzerá to napríklad ako mojabanka.sk, ale v skutočnosti tam bude napísané mojabanka2.sk. Vyzerá to tak isto, ale údaje, ktoré zadávam, nejdú do banky, ale priamo k hackerovi.“

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.