Nedostali peniaze za vykonanú prácu, tak skúsili zúfalú akciu

Prázdna peňaženka
Zdroj: Shutterstock.com

Počas sviatku.

Na proteste za to, aby živnostníci mali zaplatené za odvedenú prácu, sa dnes na Námestí SNP v Bratislave zúčastnilo asi 70 ľudí.

Chceli upozorniť, že živnostníci, ktorí podnikajú najmä v stavebníctve a boli subdodávateľmi pri väčších projektoch, nemajú zaplatené za prácu. Informoval o tom organizátor podujatia a nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Alojz Hlina.

"Tá téma naberá na spoločenskej vážnosti tou skutočnosťou, že neplatia už ani tým, ktorí robia na štátnych zákazkách," povedal Hlina pre TASR. Dátum protestu bol stanovený na 1. mája zámerne, pretože je to Sviatok práce.

Hlina preto navrhuje, aby splatnosť faktúry pre osobu, ktorá podniká na základe živnostenského oprávnenia, bola maximálne 30 dní. Riešením by podľa neho bolo aj to, keby dodávatelia veľkých štátnych zákaziek museli v bankách vinkulovať sumu, ktorá je určená pre subdodávateľov.

Hlina však tvrdí, že zaviesť tento systém na Slovensku by bol problém, pretože by sa obnažilo, že v štátnych zákazkách sa strácajú peniaze.

BRATISLAVA/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti