VIDEO: Pozrite si dronové zábery z najzatopenejšej slovenskej obce. Polovica dediny sa ocitla pod vodou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prudký dážď trápi aj ľudí v okolí Banskej Štiavnice. Najhoršia situácia je stále v obci Sebechleby v okrese Krupina, kde sa ráno vyliala voda z nádrže nad obcou, do ktorej sa vlieva práve Belujský potok. Platí tam tretí stupeň povodňovej aktivity. 

„Voda postupne zaplavila desiatky domov, ako aj námestie v strede dediny. My sme už v noci situáciu v nádrži monitorovali. Zabrániť vyliatiu sa ale v rýchlosti, s akou voda stúpala, nepodarilo," povedala starostka obce Sebechleby Terézia Krnáčová.

„Aktuálne robíme protipovodňové opatrenia v obci. Stavajú sa zábrany popri potoku a tiež plníme a osádzame na kritických miestach vrecia s pieskom. Aj keď momentálne stále prší, situácia je stabilnejšia," uviedla.

Situáciu tam si môžete pozrieť na dronových záberoch priložených vyššie alebo na nasledujúcej fotke a videách.

Sebechleby
Sebechleby Zdroj: FB/Jan Dračik

Ladzany a Beluj

Aj v obci Ladzany v krupinskom okrese sa vylial potok. Veronika Račková išla v piatok o siedmej ráno odprevadiť svoju dcéru do škôlky do vedľajšej dediny. Keď sa o pol hodinu vrátila, našla zaplavenú cestu aj záhrady susedov.

„Už to trochu kleslo. Začína ale opäť pršať, čiže to zrejme zas stúpne,“ opísala Veronika. Očakáva aj škody. Zaliata je celá lúka a zrejme vytopilo aj nedávno postavené domy.

Video z Ladzian:

Pol hodinu cesty od Ladzian je obec Beluj, kde voda zaplavila niekoľko domov a v súčasnosti miestni bojujú s následkami. Platí tam mimoriadna situácia. Pre vybreženie miestneho potoka vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity.

V galérii a na videu nižšie si pozrite spúšť, ktorú po sebe zanechala voda.

Na celom Slovensku platia výstrahy. Situácia sa môže zhoršiť.

Prečítajte si tiež:

Aj takto to vyzerá v obci Beluj:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.