Snažia sa o obnovu konania: Janíček so Strelčíkom na súde nepochodili ani po tretí raz

Ondrej Janíček s Jozefom Strelčíkom na súde
Ondrej Janíček s Jozefom Strelčíkom na súde Zdroj: TV Markíza

Podnikateľov odsúdili za to, že pod hrozbou násilia a so zbraňou v ruke si chceli od majiteľa budovy vynútiť prepis nehnuteľností na seba.

Dvojica mužov odsúdená za vyhrážanie v roku 2001, sa snažila o obnovu konania. Podnikatelia Ondrej Janíček s Jozefom Strelčíkom, bývalí majitelia nočného podniku Fatima, okolo ktorého sa celý prípad točí, tvrdia, že za všetkým je súčasná štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, ktorá v tom čase robila sudkyňu.

Podľa nich mala pomôcť za úplatu mafii okolo Petra Čongrádyho získať časť lukratívnej nehnuteľností. 

Pre Ondreja Janíčka to bol už tretí pokus o obnovu konania v tomto prípade a opäť neúspešný. Pred prvým pojednávaním veril, že tentoraz uspeje. 

Podnikateľov odsúdili za to, že pod hrozbou násilia a so zbraňou v ruke si chceli od majiteľa budovy, v ktorej mali prenajaté priestory pre svoj podnik, vynútiť prepis nehnuteľností na seba.

Kľúčovým svedkom v prípade bol práve majiteľ objektu Tibor Jurisa, ktorý pred 18 rokmi pred políciou všetko potvrdil. Teraz hovorí, že to bolo všetko vymyslené. Sudca dnes aj napriek tomuto tvrdeniu rozhodol v ich neprospech. 

Viac nájdete v reportáži Michala Bujnu


TRENČÍN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti