Policajti ukončili vyšetrovanie kauzy postrelenej kadetky. Šeparnev chce uzavrieť dohodu s prokurátorom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vyšetrovanie streľby na policajnej akadémii je skončené. Televízii Markíza to potvrdila prokuratúra aj právny zástupca postrelenej kadetky. Pedagógovi hrozí za ublíženie na zdraví maximálne päť rokov väzenia. S prokurátorom by chcel uzavrieť dohodu o vine a treste.

Od incidentu prešli už viac ako tri mesiace. Vladimír Šeparnev postrelil kadetku na polygóne počas krúžku. Guľka jej zranila chrbticu tak, že bude mať doživotné následky.

„Vo veci streľby na Akadémii policajného zboru je nateraz možné považovať vyšetrovanie za skončené a vyšetrovateľka plánuje s oprávnenými osobami vykonať záverečné preštudovanie spisu,“ uviedol Juraj Chylo z Krajskej prokuratúry Bratislava.

Prečítajte si tiež:

Hrozí mu maximálne päť rokov

Právny zástupca Michaely Marko Polakovič potvrdil, že sa s vyšetrovateľkou dohodol na záverečnom preštudovaní spisu na budúci týždeň.

„Uvidíme, aké boli urobené úkony, prípadne doplníme nejaké návrhy na doplnenie dokazovania,“ priblížil Polakovič.

Prokurátor následne rozhodne o ďalšom postupe.

Vladimír Šeparnev nám cez svojho právnika napísal, že doteraz si nevie vysvetliť, ako sa mu do zbrane dostal ostrý náboj.

„Žiadny perfekcionizmus a žiadna snaha byť dokonalým nedáva v reálnom živote záruku, že sa nestane čosi neočakávané, nechcené, že nedôjde k chybe a ja som si vedomý, že nesiem svoj diel zodpovednosti,“ napísal obvinený.

Inštruktor už na akadémii nepracuje, za ublíženie na zdraví mu hrozí maximálne päťročný trest.

Šeparnevov advokát Ľuboš Pejhovský povedal, že jeho klient chce uzavrieť dohodu o vine a treste.

Prečítajte si tiež:

Miška sa lieči v Kováčovej, stále má bolesti

Michaela stále čaká na to, či jej ministerstvo vnútra uzná, že šlo o pracovný úraz. Mala by nárok na uhradenie škody, ktorá jej vznikla, ale aj nárok na pravidelnú mesačnú rentu. 

„Nikto nechce nič navyše. Reálne bola v škole. Bolo to na pôde akadémie, ja som ju dal zdravú do školy, bola tam, ja nevidím dôvody, prečo by to nemalo byť,“ myslí si Michaelin otec Igor Hozák.

Rezort vnútra vykonáva kontrolu a zisťujú, či došlo k služobnému úrazu. Kontrola zatiaľ nebola ukončená.

Michaela je už niekoľko týždňov v rukách skúsených zdravotníkov. Stále má veľké bolesti.

„Pracovníci v Kováčovej robia určite všetko preto, aby jej pomáhali, ale jej stav je taký, aký zodpovedá jej zraneniam,“ uviedol právny zástupca Michaely Polakovič.

Inšpekcia preverovala aj dodržiavanie predpisov na policajnej akadémii. Zistili porušenia v ôsmich oblastiach. Napríklad pri prideľovaní zbraní či nábojov, ale aj uzamykaní pracovísk.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Postrelená kadetka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.