Igor Matovič v poslednej chvíli zmenil názov svojej strany

Na snímke je Igor Matovič s úsmevom
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Igor Matovič v posledný možný deň požiadal o zmenu názvu svojej strany.

Víťaz minuloročných volieb o voličov tentoraz zabojuje pod menom – „OĽANO a priatelia: Obyčajní ľudia (OĽANO), Nezávislí kandidáti (NEKA), NOVA, Slobodní a zodpovední, Pačivale Roma, Magyar Szívek“.

Michal Šipoš nám prezradil, čo ich k zmene motivovalo.

„My sme prišli s novou skratkou „OĽANO a priatelia“, na čo sme mali veľmi dobré ohlasy od našich sympatizantov, že sa im veľmi páči táto skratka. Tak sme sa rozhodli ju celú dať na začiatok názvu,“ vysvetlil.

Prečítajte si tiež:

Čas už uplynul 

Čas na zmenu mena mali politické strany do štvrtka, v piatok predseda parlamentu totiž oficiálne vyhlásil termín volieb. Názvy strán sa od tohto momentu nesmú meniť až do vyhlásenia výsledkov volieb.

Úradné hodiny končili vo štvrtok na ministerstve vnútra o tretej a chvíľu predtým sa ešte zdalo, že všetko ostane po starom.

„Zistili sme, že včera bol do podateľne doručený návrh na zmenu stanov v politickej strane OĽANO s návrhom na zmenu názvu. Pričom zapísané do registra to bolo o 14.30 h, to znamená, že to bolo podané včas,“ povedala riaditeľka odboru volieb na rezorte vnútra Eva Chmelová.

Od piatka do vyhlásenia výsledkov volieb síce nemôžu meniť názvy existujúce strany, ale nové vzniknúť ešte teoreticky môžu. Stranám navyše nič nebráni v tom, aby sa spájali do poctivých volebných koalícií.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti