SHMÚ: V sobotu podvečer platia výstrahy 2. stupňa pred búrkami v piatich okresoch

SHMÚ: V sobotu podvečer platia výstrahy 2. stupňa pred búrkami v piatich okresoch
Na snímke protipovodňové zátarasy v Sebechleboch, v okrese Krupina. Zdroj: FOTO TASR - Ján Krošlák

Vo viacerých okresoch na západnom Slovensku platia od sobotného podvečera výstrahy druhého stupňa pred búrkami. Informuje o tom na svojom webe Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) s tým, že výstrahy platia priebežne do 19.00 h.

Prečítajte si tiež:

V týchto okresoch je zvýšená pravdepodobnosť výskytu silných búrok spojených s prudkým lejakom s intenzitou 30 až 50 milimetrov za 30 minút, s nárazmi vetra 70 až 110 kilometrov za hodinu a s krúpami. "Výskyt sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý, ich intenzita je nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia materiálnych škôd je vysoká. Predstavujú veľké nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, môžu byť obmedzené až znemožnené ľudské aktivity a pohyb osôb," uviedli meteorológovia.

Prečítajte si tiež:

Výstrahy druhého stupňa pred búrkami platia pre okresy Bratislava, Pezinok, Senec, Dunajská Streda a Galanta. Na zvyšku Slovenska naďalej platia výstrahy prvého stupňa pred búrkami. 

SHMÚ vydal aj hydrologické výstrahy druhého stupňa pred prívalovými povodňami. Tie platia pre okresy Levice - západ a východ, Banská Štiavnica, Brezno, Veľký Krtíš, Krupina a Lučenec priebežne do 19.00 h.

Pozrite si aj predpoveď počasia na najbližšie dni

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti