Geodeti zisťujú, do akej výšky narástla nelegálna skládka v Podunajských Biskupiciach

Geodeti merajú výsku nelegálnej skládky v Podunajských Biskupiciach, ktorú prevádzkuje firma Vassal EKO.
Zdroj: čitateľ TVNOVINY.sk

Prevádzkuje ju firma, ktorej konateľa minulý týždeň zadržala polícia.

Kauza nelegálnej skládky v Podunajských Biskupiciach naberá na obrátkach. V stredu (20. 6.) na miesto prišli v sprievode polície geodeti, ktorí budú niekoľko dní merať, do akej výšky narástla.

Podľa informácií TV Markíza tak zisťujú, či skládka môže spôsobovať znečistenie podzemnej vody. Prípad by mala potom prevziať NAKA.

Zdroj: čitateľ TVNOVINY.sk

V prípade mali údajne ľudia z firmy Vassal EKO uplácať mužov zákona. Za úplatu chceli od policajtov, aby zahladzovali niektoré informácie o činnosti spoločnosti. Úplatkami mali byť podľa našich informácií pozvania na večeru alebo dovolenky. Právny zástupca konateľa firmy Michala Kováča Martin Krakovský v piatok (15. 6.) pred novinármi vylúčil, že by jeho klient dával úplatky.

Zdroj: TASR

Konal aj rezort životného prostredia

Kontroverzná firma sa okrem polície dostala do hľadáčika aj viacerých úradov. Pred časom tam poslalo kontrolu aj ministerstvo životného prostredia. V súvislosti s nelegálnou skládkou v Podunajských Biskupiciach a spoločnosťou Vassal EKO nariadili rozsiahlu kontrolu všetkých zmlúv, rozhodnutí aj dokumentov. Zistenia sú také vážne, že sa ich rozhodli posunúť prokuratúre.

„Výsledky kontroly konštatujú podozrenie na možnú nezákonnosť týchto rozhodnutí, na základe čoho bolo prijaté opatrenie, teda podanie podnetu na protest prokurátora," povedal nám v piatok (15. 6.) hovorca rezortu životného prostredia Tomáš Ferenčák.

Kontrola napríklad zistila, že firma Vassal EKO používala jedno stanovisko o posudzovaní vplyvov na životné prostredie na viacero zariadení vo svojej prevádzke. Každé pritom potrebuje svoj vlastný posudok. TV Markíza vtedy oslovila Vassal EKO, rozhodnutie ešte nemajú k dispozícii, nevedia sa preto k nemu vyjadriť. Urobia tak ako náhle ho dostanú.


BRATISLAVA/zg, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Podunajské Biskupice

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.