Tešili sa na veľkú rodinu, čakali ďalšie bábätko. Boli to slušní a milí ľudia, spomínajú na obete nehody susedia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Z ročného batoľaťa, žijúceho v šťastnej, rozrastajúcej sa rodine, sa v sekunde stala sirota. V jednej chvíli prišlo pri dopravnej nehode o oboch rodičov, staršiu sestru aj o nenarodeného súrodenca. Obrovská tragédia, ktorá sa v nedeľu odohrala neďaleko obce Strekov, nenechala nikoho bez emócií.

Pokojná nedeľa sa zmenila na desivý deň. Na ceste pri obci Strekov vyhasli životy mladých rodičov aj ich sedemročnej dcéry. Zrážku prežilo iba ich ročné batoľa. V druhom aute posádka utrpela ľahšie zranenia. 

„Keď prišli naši na miesto, poskytovali prvú predlekársku pomoc. Snažili sa o resuscitáciu zranených,“ uviedol Róbert Ambra, krajský riaditeľ Hasičského a záchranného zboru Nitra. 

„Sú to ťažké dopravné nehody. V tomto týždni je to už druhá takáto vážna nehoda, čo určite vplýva na našich príslušníkov, aj keď sú to profesionáli,“ pokračoval. 

Prečítajte si tiež:

Vynikajúca pani učiteľka

Rozprávali sme sa so susedmi obetí, ktorí túto rodinu vnímali ako slušnú a milú. „Zdravili sme sa, takí slušní ľudia to boli. Veľká tragédia,“ povedala jedna zo susediek. 

Eva, ktorá zrážku neprežila, bola učiteľkou na základnej škole v Dvoroch nad Žitavou. V škole, kde učila, visí čierna vlajka. 

Rozprávali sme sa aj s riaditeľkou školy, ktorú táto udalosť hlboko zasiahla.

„Pani učiteľka bola v tomto čase na materskej dovolenke, keďže mala takmer ročného synčeka. Tešili sa na veľkú rodinu, keďže čakala bábätko. Samozrejme, keď odíde taký mladý a úspešný človek, vynikajúca pani učiteľka, tak to zasiahne nielen blízkych, ale všetkých tých, ktorí s ňou pracovali. Všetkým nám je to v škole nesmierne ľúto a vyjadrujeme rodine a pozostalým úprimnú sústrasť,“ povedala riaditeľka Anna Kijaček Rošková.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Reflex

Dôležité udalosti