Z Jaroveckého ramena sa stáva cintorín zvierat. Zrejme za to môže stavba obchvatu

Mŕtvy bobor, uhynuté ryby a kopy odpadu našli ľudia pri Jaroveckom ramene na Dunaji.
Zdroj: TV Markíza

Stavebná firma, napriek tomu, že zomierajú zvieratá a vo vode je kopec odpadu, uviedla, že z jej strany je všetko v poriadku.

Ďalší škandál na bratislavskom obchvate. Popod budúcu diaľnicu navážajú materiál, ktorý ani zďaleka nepripomína to, čo tam podľa projektu mali nasypať. Z Jaroveckého ramena sa zrejme aj preto stáva smetisko a cintorín pre riečne zvieratá.

Mŕtvy bobor, uhynuté ryby a kopy odpadu našli ľudia pri Jaroveckom ramene na Dunaji v miestach, kde sa buduje nový bratislavský obchvat.

„Vieme, že úhyny zvierat nie sú náhodné a voda je problematická," uviedol vicestarosta bratislavskej mestskej časti Jarovce Jozef Uhler.

To nám mimo záznam potvrdil aj miestny bufetár, ktorého pes skončil s ekzémami u veterinára potom, ako sa vo vode vykúpal. Pôvodne mali na násyp, ktorý prehradí rieku, použiť lámaný kameň. Ešte pred tromi týždňami sa však objavili informácie, že subdodávatelia stavby tam navážajú toxickú škvaru.

Do veci sa už medzičasom stihla pustiť aj polícia, začala trestné stíhanie vo veci zločinu neoprávneného nakladania s odpadom. Ani to však, zdá sa, nebráni stavebníkovi, aby ďalej s násypom pochybného pôvodu manipuloval.

Stavebná firma, napriek tomu, že zomierajú zvieratá a vo vode je kopec odpadu, uviedla, že z jej strany je všetko v poriadku.BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Znečistenie

Dôležité udalosti