V živom vstupe sa neubránila slzám. Naša redaktorka porozprávala, ako ju zasiahla nehoda pri Nových Zámkoch

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Televízni reportéri musia byť pripravení informovať o akejkoľvek situácii bez ohľadu na to, či je príjemná alebo nie. Niekedy však udalosti dokážu zamávať aj s tými pripravenými. Tragická nehoda, pri ktorej v nedeľu vyhasli životy takmer celej rodiny, otriasla nielen celým Slovenskom, ale aj reportérkou Televíznych novín Monikou Kolekovou, ktorá sa v živom vstupe neubránila emóciám.

Novinári sa pri reportážach o tragédiách snažia brať informácie ako fakty a nepripúšťať si ich k telu. „Toto bol ale moment, kedy tam zomrelo dieťa, a to bolo pre mňa silné,“ hovorí Monika Koleková. Sama má totiž 9-ročného syna. 

V živom vstupe sa neubránila slzám. „Keď som videla, že tam plačem a vidím ma neviem koľko ľudí, mala som sto chutí ujsť,“ povedala. 

Prečítajte si tiež:

Nebola v tom však sama. „Viacerí na to reagovali, že aj im zovrelo hrdlo, keď to videli.“ Väčšinou išlo o matky a otcov.

„Každý profesionál je v prvom rade človek. Situácie, ktorým sme vystavení, na nás pôsobia,“ vraví neuropsychológ Robert Krause. Je tak podľa neho pochopiteľné, že sa so situáciou zžijeme a intenzívne ju prežívame.

S tým, že nie vždy sa dá od danej udalosti odosobniť, súhlasí aj Monika: „Sú situácie, kedy jednoducho plačeme s tými ľuďmi.“

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Reflex

Dôležité udalosti