Konateľ firmy Vassal EKO Michal Kováč ostáva za mrežami

Konateľ firmy Vassal EKO Michal Kováč.
Zdroj: TV Markíza

Policajta NAKA a riaditeľa spoločnosti budú stíhať na slobode.

Zostávajú za mrežami. V korupčnej kauze okolo kontroverznej skládky v Podunajských Biskupiciach rozhodoval Najvyšší súd.

Odpadkového bosa a policajta nechali vo väzbe. Ďalších dvoch aktérov údajnej korupčnej aféry budú stíhať na slobode. Obaja vinu odmietajú. Podľa prokuratúry mal byť úplatkom aj televízor.

Konateľa firmy Vassal EKO Michala Kováča aktuálne sprevádzajú mnohé podozrenia v súvislosti s nelegálnou skládkou. Najvyšší súd potvrdil, že zostáva vo väzbe, rovnako aj policajt z oddelenia v bratislavskom Ružinove, ktorý mal úplatky od podnikateľa dostávať.

Ďalší z obvinených policajtov, ktorý lieta v tejto korupčnej kauze. Ján Majo je paradoxne členom protikorupčnej jednotky národnej kriminálky. Ku kauze sa nevyjadril. Rovnako toho veľa nepovedal ani štvrtý aktér tohto prípadu, riaditeľ firmy Vassal EKO Martin Andrejčák.

Špecializovaný trestný súd ich oboch nechal minulý týždeň na slobode, prokurátor ich ale chcel za mrežami, aby nemohli ovplyvňovať svedkov a pokračovať v trestnej činnosti. Najvyšší súd ale vo štvrtok (21. 6.) túto sťažnosť zamietol. Za mreže tak nejdú. Prokurátor skutočnosť zobral na vedomie, novinárom nechcel bližšie informácie poskytnúť.

Podľa našich informácií sa mali policajti za úplatky postarať, aby mohla firma Vassal nerušene robiť svoj biznis s odpadom, no údajne mali aj zastrašovať konkurenciu. Úplatky boli podľa prokuratúry rôzne. Podľa prokurátora tam boli dovolenky, televízor a aj vraj aj peniaze.

Pred súdom obaja vinu odmietli. Andrejčák aj Majo tvrdili, že neexistuje žiadny dôkaz o korupcii. policajt si vraj dovolenku platil sám. Andrejčák zas netušil, že by policajti v prospech firmy niečo robili.

Podľa našich informácií však obvinený Ján Majo požiadal sám o odchod do civilu, a pokiaľ ide o druhého obvineného policajta Martina Samuela, ktorý je vo väzne, ten má dni v policajnom zbore zrátané. Priamy nadriadený začal už konanie o jeho prepustení.

Zdroj: René Medzihradský

Kontroverzná firma, okolo ktorej sa celý prípad točí, sa už dostala do hľadáčika nielen polície, ale aj viacerých úradov. Nelegálna skládka v jej blízkosti totiž za posledné roky zázračne narástla. Kontrola ministerstva životného prostredia tam pred časom zistila viaceré nezrovnalosti v papieroch.

„Okresný úrad podal tie naše zistenia na Generálnu prokuratúru. Generálna prokuratúra teraz to preveruje," povedal nám minister životného prostredia László Sólymos.

Do areálu spoločnosti v stredu (20. 6.) navyše napochodovali geodeti v sprievode polície. Výsledky by mali ukázať o koľko skládka narástla a či škodlivé látky z nej presakujú do podzemnej vody.

Spoločnosť Vassal EKO tvrdí, že vzhľadom na to, že konanie ešte stále neukončili sa nebude vyjadrovať, považuje to však za výsledok konkurenčného boja.


BRATISLAVA/zg, René Medzihradský

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vassal EKO

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.