Opaľovacie mlieko, ktoré pred UV žiarením takmer nechráni. Týmto značkám a produktom sa vyhnite

Matka dáva synovi ochranu pred slnkom
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/Gorloff-KV

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému Safety Gate/RAPEX (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) kontrolné orgány na Malte, v Českej republike, vo Francúzsku a v Nemecku.

Výrobky sa môžu vyskytovať aj na Slovensku. Informoval o tom Marek Eliáš z komunikačného odboru ÚVZ SR.

Prečítajte si tiež:

Problémové produkty

Zakázanú látku zaznamenali v sprejovom dezodorante od značky Tesori d'Oriente, Tesori D'Oriente Hammam aj v toaletnej vode Eau de toilette - vaporisateur spray American Style.

Opaľovacie mlieko Bio Bione podľa skúšky na stanovenie slnečného ochranného faktora neposkytuje deklarovanú ochranu SPF 22, ale iba 4,8.

„V dôsledku toho nemusí byť používateľ dostatočne chránený pred UV žiarením, čím sa zvyšuje riziko spálenia alebo rakoviny kože," upozornili hygienici.

Krém na ruky Code No. One Paticuliere HandCreme mal obsahovať nepovolenú látku. „Kontrolný orgán v Nemecku uviedol, že vyššie uvedený výrobok sa predával iba firmám určeným na nechtový dizajn a nie konečným spotrebiteľom," doplnil ÚVZ SR. Výrobok bol určený do Rakúska a Švajčiarska.

Slnko ukazuje odvrátenú tvár. Na jeho povrchu je čoraz viac tmavých škvŕn, ktoré nás ohrozujú:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zdravie

Dôležité udalosti