Na kandidátke Sme rodina budú aj Starostovia a nezávislí kandidáti

Na kandidátke Sme rodina budú aj Starostovia a nezávislí kandidáti
Boris Kollár na tlačovej besede po sneme. Zdroj: FOTO TASR - Jaroslav Novák

Na kandidátnej listine hnutia Sme rodina pôjdu do septembrových volieb aj zástupcovia strany Starostovia a nezávislí kandidáti. Informoval o tom predseda Sme rodina Boris Kollár so zástupcami starostov a primátorov na piatkovej tlačovej konferencii.

„Za tri a pol roka v koalícii som pochopil, že legislatívny proces sa skoro vždy tvoril takpovediac odtrhnutý od regiónov,“ uviedol Kollár s tým, že na samosprávy však mal dôsledky. Aj preto sa podľa jeho slov rozhodli vytvoriť na kandidátke hnutia miesto pre platformu "primátorov, starostov a hlas regiónov".

Konkrétne miesta na kandidátnej listine Kollár zatiaľ nechcel uvádzať. Deklaroval však, že platforme chcú dať priestor, aby sa jej zástupcovia do parlamentu dostali. Priblížil, že na kandidátke rátajú s poslancami hnutia, potom so spomínanou platformou a následne s ostatnými straníkmi z krajských a okresných organizácií. Kompletnú listinu podľa jeho slov predstaví hnutie na začiatku júla, keď je aj termín na jej podanie rezortu vnútra.

Prečítajte si tiež:

Predseda strany Starostovia a nezávislí kandidáti a starosta obce Veľké Úľany František Gőgh doplnil, že v uplynulom období sa často opomínal hlas regiónov. To je podľa jeho slov aj dôvod, pre ktorý založili stranu. Ozrejmil, že na štvrtkovom (15. 6.) rokovaní predsedníctva dospeli k záveru, že nie sú dostatočne silní na samostatnú kandidatúru do volieb. Preto využili ponuku Sme rodina.

Na tlačovej konferencii sa zúčastnili aj primátor mesta Poprad Anton Danko, primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal, viceprimátor Brezna Andrej Barančok, bývalý primátor Prešova Pavel Hagyari.

Pozrite si záznam z brífingu predsedu parlamentu Borisa Kollára z 9. 6. 2023, kedy oficiálne vyhlásil termín volieb:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Voľby 2023

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.