Patril medzi legendy. Michal Penk prežil dlhé pekelné obdobie v drogovej závislosti, dnes sa vracia na scénu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V osemdesiatych rokoch patril medzi najväčšie československé hviezdy, mal slávu, peniaze a bol idolom žien. Jedno zlé rozhodnutie ho ale stálo roky života. Prepadol drogám a mal pocit, že nie je cesty späť.

Jedného dňa však v sebe Michal Penk zozbieral všetky sily a rozhodol sa s drogami navždy skoncovať. Pomohli mu priatelia a hudba. O svojej temnej minulosti a ťažkom vstávaní z popola nám porozprával v exkluzívnom rozhovore.

Prečítajte si tiež:

V nesprávny čas na nesprávnom mieste

Michal sa hudbe venoval od detstva. Už ako 11-ročný napísal svoju prvú sonátu. Drogy sa ho zmocnili v jeho ťažkých chvíľach, keď sa rozišiel priateľkou Ivanou, s ktorou má syna. Začal navštevovať rôzne podniky a bary, kde sa všetko začalo.

Stretol známeho, ktorý mu ponúkol kokaín. Hudobník neodmietol a od toho momentu sa zaplietol do kolotoča drog. „Páčilo sa mi to. Bol som zhovorčivý, boli to úžasné večery. Človek sa ani nenazdá a hneď je závislý,“ tvrdí.

Neskôr prišli ešte tvrdšie látky. Michal sa uzatvoril do seba a bez drog pociťoval prázdnotu. „Nič ma nedokázalo potešiť,“ spomína.

Prečítajte si tiež:

Skutoční priatelia

Po rokoch stretol svojich priateľov Hanku a Tomáša, ktorí sa mu snažili pomôcť. Padlo niekoľko neúspešných pokusov, no oni to s hudobníkom nevzdali. „Začal som sa na spievanie tešiť. Nebolo to len o hudbe, ale ja o ľuďoch,“ hovorí Michal.

Po období, keď bol závislý na drogách sa opäť vrátil do sveta popovej hudby. Tvrdí, že by najradšej vymazal všetky tie temné roky. „Nikdy to nepodceňujte, nedá sa s tým zahrávať,“ dodáva na záver.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.