Zrážku s vlakom zapríčinil turecký vodič kamióna. Polícia ho zadržala

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zrážku kamióna a vlaku, ku ktorej došlo v sobotu (17. 6.)  v skorých ranných hodinách, zapríčinil 37-ročný turecký vodič nákladného auta. Polícia ho na mieste zadržala.

K nehode došlo na železničnom priecestí v Hronskom Beňadiku v časti Psiare. „Vodič kamióna, pochádzajúci z Turecka, nerešpektoval svetelnú signalizáciu a vošiel na priecestie, kde došlo k zrážke s predchádzajúcim osobným vlakom,“ informuje polícia na sociálnej sieti s tým, že kamión po zrážke ostal ležať prevrátený na boku pri rodinných domoch. 

Ako informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Ria Feik Achbergerová, k zrážke došlo približne o 05.40 h. „Ide o priecestie ktoré je vybavené svetelným zariadením, ale bez závor,“ uviedla.

Podľa informácii policajtov bola na železničnom priecestí aktuálne jazda vozidlám zakázaná.

Prečítajte si tiež:

Hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová uviedla, že záchranári na mieste ošetrili dvoch zranených. „Prvý z nich mal len povrchové poranenia, druhého s viacerými poraneniami previezli do nemocnice,“ dodala.

Zranení boli vodič kamióna a rušňovodič, ktorého z ťažšími zraneniami previezli do nemocnice. Nikto z cestujúcich sa nezranil, autobusom boli prevezení do Kozároviec. 

Vlaková doprava v úseku trate medzi Novou Baňou a Kozárovcami v Banskobystrickom kraji bola pre nehodu niekoľko hodín prerušená, obnovili ju krátko predpoludním. 

Nehoda pod Tatrami. Na železničnom priecestí sa zrazil vlak s automobilom: 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.