Na tajnej párty v opustenej pôrodnici v Bratislave zasahovala polícia, 12 detí nafúkalo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mestská a štátna polícia zasahovala na tajnej párty v opustenej pôrodnici na Zochovej ulici v Bratislave. Zamerala sa na alkohol u mladistvých a maloletých. Z 18 osôb, ktoré sa tam nachádzali, 12 nafúkalo. Bratislavská mestská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Najviac, 1,31 promile, nafúkalo iba 15-ročné dievča. Najmladšej, len 13-ročnej osobe, bolo v dychu nameraných 0,23 promile," konštatuje polícia.

V prípade mladistvých a maloletých osôb pod vplyvom alkoholu rozhodujú o pokute sociálne oddelenia miestnych úradov, pod ktoré deti spadajú. V prípade maloletých vstupuje do procesu aj sociálna kuratela. Rodičia spravidla strácajú nárok na prídavok na dieťa, a to po dobu troch mesiacov.

Prečítajte si tiež:

Mestská polícia v tejto súvislosti opätovne odkazuje, že nemieni tolerovať konzumáciu, ani podávanie alkoholu mladistvým a maloletým. Preto pravidelne vykonáva dychové skúšky a kontroluje konzumáciu alkoholu nielen v uliciach mesta či podnikoch.

V prípade podozrenia, že neplnoleté osoby popíjajú alkohol alebo im ho podávajú v niektorom z bratislavských podnikov, sa môže verejnosť obrátiť na políciu prostredníctvom linky 159, prípadne osloviť niektorú z policajných hliadok priamo v teréne.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.