Ďalší problém vo väznici v Dubnici nad Váhom. V cele našli podrezaného väzňa

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podľa našich informácií vo väznici v Dubnici nad Váhom našli podrezaného muža. Na následky zranení zomrel.

Muža († 48) našli v cele s podrezaným hrdlom.

To, že k prípadu došlo, potvrdil aj Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS).

„Môžeme potvrdiť, že dňa 20. júna 2023 došlo v predpoludňajších hodinách v priestoroch spoločných spŕch v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Dubnici nad Váhom k samovražde u 48-ročného odsúdeného,“ uviedla hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Odsúdený sedel za mrežami pre spáchanie trestných činov nebezpečného vyhrážania. 

ZVJS dodal, že bezprostredne po zistení udalosti personál ústavu poskytol odsúdenému neodkladnú prvú pomoc „a zároveň bola privolaná rýchla zdravotná pomoc. Tak, ako v prípade každého úmrtia osoby vo výkone väzby alebo výkone trestu, sú okolnosti úmrtia predmetom vyšetrovania Policajného zboru. O samovražde odsúdeného bol vyrozumený dozorový prokurátor,“ uzavreli.

Prečítajte si tiež:

Väznici sme sa venovali 

Tejto konkrétnej väznici sme sa venovali v Televíznych novinách v pondelok. Dvadsaťosem pracovníkov tam podalo sťažnosť na správanie sa ich vedúceho.

V sťažnosti píšu, že podriadeným nadáva, nerešpektuje ich názor, hovoria o takzvanom bossingu, čo je šikana nadriadeným. Navyše zamestnancov vraj navádza, aby hľadali dôvody proti konkrétnym obvineným, aby ich mohli disciplinárne potrestať.

Generálne riaditeľstvo Zboru väzenskej a justičnej stráže ale sťažnosť odmietlo. A to aj napriek tomu, že nevypočuli nikoho zo zamestnancov. Viac sa dozviete v reportáži, ktorá je priložená vyššie. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.