Riaditeľ PPA a vysokopostavená úradníčka ministerstva sú na slobode. Po výsluchu ich prepustili bez obvinenia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Sú na slobode a bez obvinenia. Päť zadržaných, medzi ktorými sú aj generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry a vysokopostavená úradníčka ministerstva, po výsluchu prepustili na slobodu bez obvinenia.

Naďalej pokračujú procesné úkony. Uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

„V prípade doposiaľ nebolo vznesené obvinenie, naďalej však pokračujú potrebné procesné úkony, preto v tejto chvíli nie je možné poskytnúť žiadne podrobnejšie informácie,“ dodala hovorkyňa.

Policajti z NAKA zasahovali počas akcie s krycím názvom Tajomník od štvrtkového (22. 6.) rána v Bratislave, Senci a v Hornom Mýte. 

Elitní policajti zadržali generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Jozefa Kissa aj generálnu riaditeľku služobného úradu ministerstva pôdohospodárstva Zuzanu Nouzovskú.

Pre televíziu Markíza sa vyjadril právny zástupca Jozefa Kissa Marek Para.

„Môj mandant obšírne vypovedal a zaujal veľmi jasné stanovisko k nepravdivým tvrdeniam Zuzany Šubovej. Následne bol prepustený zo zadržania a nebol ani obvinený,“ uviedol.

Dodal, že budúci týždeň médiám poskytnú rozsiahle stanovisko.

V súvislosti s prípadom mala podľa informácií portálu Startitup spolupracovať Zuzana Šubová, ktorá v minulosti pôsobila v Štátnych hmotných rezervách ako podpredsedníčka a pôsobila aj v PPA.

Policajti priviezli na výsluch do Banskej Bystrice generálneho riaditeľa PPA Jozefa Kissa:

Zadržali aj bývalého predsedu poradného zboru ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského a poradcu bývalého ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana, Martina Ondráša. Ako prvé o tom informovali Denník N aj portál Startitup.

V rukách policajtov skončili aj ďalší.

​Zadržanie vysokopostavených úradníkov má súvisieť s podozreniami so zneužívaním finančných prostriedkov z fondov Európskej únie a štátneho rozpočtu. 

Polícia začala trestné stíhanie za zločin machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, obzvlášť závažného zločinu subvenčného podvodu, porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zločinu vydierania. 

„V rámci realizácie boli vykonané tri domové prehliadky u podozrivých osôb a päť prehliadok iných priestorov v budove Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, budove Pôdohospodárskej platobnej agentúry a v sídelných priestoroch dotknutej obchodnej spoločnosti. Počas výkonu doposiaľ realizovaných zaisťovacích úkonov nedošlo k zraneniu osôb ani ku škode na majetku,“ informuje polícia.

Policajti z NAKA v úradoch zhromažďovali listinné a dátové dôkazy.

Prečítajte si tiež:

​​„MPRV SR i PPA poskytujú plnú súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní," priblížili z odboru komunikácie rezortu pôdohospodárstva s tým, že viac informácií v tejto chvíli nie je možné poskytnúť.

„V tomto štádiu vzhľadom na prebiehajúce úkony nebude Úrad špeciálnej prokuratúry poskytovať informácie,“ uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

Prípadom sa zaoberajú vyšetrovatelia z NAKA v Banskej Bystrici.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.