Vážna nehoda pri Šamoríne: Štyria ťažko zranení, vrátane dieťaťa a ženy, ktorá bojuje o život

Nehoda za Rohovcami v smere na Kyselicu.
Nehoda za Rohovcami v smere na Kyselicu. Zdroj: HaZZ

Vrtuľník musel do nemocnice previezť aj osemročné dieťa.

Pri vážnej dopravnej nehode medzi obcami Kyselica a Rohovce sa zranilo sedm ľudí. Jedna žena bojuje o život a vrtuľníkom museli do nemocnice previezť aj osemročné dieťa. Celkovo sa štyria ľudia zranili ťažko.

Nehodu podľa polície spôsobilo nedanie prednosti jedného z áut. V oboch sedeli traja ľudia. Jedno vozidlo po nehode zrazilo ženu, ktorá stála na autobusovej zastávke.

"V aute Citroën C3 sa ťažko zranili dve ženy a 8-ročne dievčatko. Dve z nich, vodičku a dieťa, transportovali vrtuľníky do nemocnice. Vo Forde Tranzit sa zranil 35-ročný vodič a dve spolujazdkyne, ktoré boli po nehode v bezvedomí. Chodkyňa (55) utrpela nárazom auta ťažké zranenia," informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Prednosť zrejme nedala vodička Citroëne. Polícia na mieste zadokumneovala nehodu, ktorej presné okolonosti a príčiny budú predmetom ďalšieho vyšetrovania. 

"Nehoda si vyžiadala sedem zranených, z toho sa štyri osoby, vrátane maloletého dieťaťa sa zranili ťažko. Tri osoby utrpeli ľahšie zranenia. Záchranári po ošetrení previezli zranených do nemocníc v Bratislave a Dunajskej Strede," spresnila rozsah zranení hovorkyňa Operačného strediska Zdravotnej záchrannej služby Alena Krčová.

Podľa slov Zuzany Hopjakovej z leteckej záchrannej služby Air Transport Europe boli na miesto nehody privolané dva záchranárske vrtuľníky. Posádka leteckých záchranárov z Bratislavy si na mieste prevzala maloleté dieťa z osobného auta, ktoré sa zrazilo s mikrobusom. „S poraneniami viacerých častí tela bolo v stabilizovanom stave letecky prevezené do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava – Kramáre," uviedla Hopjaková.

Druhá posádka z Nitry si po prílete k miestu dopravnej nehody prevzala do svojej starostlivosti 30-ročnú vodičku, ktorá už bola z auta vyslobodená a u ktorej bolo nutné začať okamžitú resuscitáciu. „S vážnym poranením hlavy a hrudníka bola na umelej pľúcnej ventilácií v kritickom stave leteckými záchranármi prevezená do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre," dodala Hopjaková.

ROHOVCE/ TASR, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Šamorín

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.