Horúčavy tento týždeň nečakajte, v Tatrách opäť hlásia sneženie

Zamračené leto
Zdroj: Internet

Teploty začnú stúpať až cez víkend.

Aj keď sa už oficiálne začalo leto, počasie nám tento týždeň veľmi nepraje. Výrazne sa ochladilo a horúčavy tento týždeň nečakajte. Podľa predpovedí Slovenského hydrometeorologického ústavu nás chladnejšie počasie bude sprevádzať po celý týždeň. Bude zamračené, meteorológovia predpovedajú na mnohých miestach dážď.

V pondelok bude premenlivá, na severe a východe až veľká oblačnosť. Na mnohých miestach prehánky alebo dážď, ojedinele aj búrky. Na hrebeňoch Tatier zrážky snehové, napadnúť by mohlo do 8 cm snehu. Najvyššia denná teplota 17 až 22, na Orave, v podtatranskej oblasti okolo 15 stupňov.

V utorok sa budú teploty pohybovať od 19 do 24 stupňov. Na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši bude okolo 17 stupňov. Fúkať bude prevažne severný vietor do 20 km/h, v Banskobystrickom kraji slabý vietor.

Na stredu predpovedajú meteorológovia 19 až 24 stupňov, na Orave a v podtatranskej oblasti miestami okolo 17 stupňov. Fúkať bude severný až severovýchodný vietor 10 až 30 km/h, v nárazoch miestami okolo 45 km/h.

Vo štvrtok bude oblačno až zamračené a na mnohých miestach prehánky alebo dážď, ojedinele aj búrky. Najvyššia denná teplota 19 až 25 stupňov.

V piatok opäť prevažne veľká oblačnosť, na mnohých miestach prehánky, dážď, ojedinele aj búrky. Najvyššia denná teplota 22 až 27 stupňov, na Orave a v podtatranskej oblasti okolo 20 stupňov.

Meteorológovia predpovedajú aj na sobotu ojedinele slabé zrážky. Najvyššia denná teplota 22 až 27, na severe miestami okolo 20 stupňov.

O niečo krajšie aj teplejšie by malo byť v nedeľu. Zrejme sa už dočkáme aj slniečka, teploty by mohli vystúpiť do 26 stupňov.


BRATISLAVA/kacs

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ochladenie

Dôležité udalosti