Mistrík ohlásil prezidentskú kandidatúru v rodnom meste

Robert Mistrík.
Zdroj: TASR

Na kampaň použije vlastné peniaze i sponzorský dar.

Kandidatúru na prezidenta ohlásil v pondelok (25. 65.) v rodisku - v Banskej Bystrici Robert Mistrík. O tento post sa chce uchádzať ako nezávislý kandidát.

Podľa vlastných slov chce byť prezidentom, ktorý počúva ľudí a stojí na strane slušnosti. "Kandidujem za prezidenta, aby som pomohol splniť najdôležitejšie ciele, a to vyššiu životnú úroveň ľudí a vyššie platy, slušnú a spravodlivú krajinu, ochranu našej krásnej prírody a rozvíjanie našich tradícií," uviedol pred novinármi.

Na kampaň chce použiť vlastných a riadne zdanených 450-tisíc eur a sumou 50-tisíc eur mu prispeje Richard Marko zo spoločnosti ESET.

Mistrík zároveň predstavil šesť členov petičného výboru, ktorí začali zbierať 15-tisíc podpisov potrebných na prezidentskú kandidatúru.

Mistrík je vedec - biochemik. V roku 1998 založil technologickú firmu, ktorá pôsobí v oblasti hmotnostnej spektrometrie. V roku 2009 patril k zakladateľom strany Sloboda a Solidarita, členstvo však ukončil v roku 2012. V januári 2018 mu prezident SR Andrej Kiska udelil Pribinov kríž I. triedy za zásluhy o rozvoj slovenskej vedy.

BANSKÁ BYSTRICA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.