Súd po štvrťstoročí rozhoduje o brutálnej vražde podnikateľa Suržina. Vinia z nej Černáka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

O jednej z najbrutálnejších vrážd 90-tych rokov konečne po štvrťstoročí rozhoduje súd. Smrť vtedajšieho podnikateľa Petra Suržina si podľa polície objednal Mikuláš Černák. Hoci sa priznal k takmer tridsiatim, zosnovanie tejto vraždy odmieta. Vraj ho označili iní mafiáni z pomsty za to, že prelomil mlčanie.

Bez obžalovaného bossa mafiánskeho podsvetia, no za prítomnosti mamy, detí aj vtedajšej partnerky Petra, ktorého zavraždili ešte v roku 1998. Takto vyzeralo prvé hlavné pojednávanie Okresného súdu v Prešove.

V roku 1998 kriminalisti začali vyšetrovať vraždu spišskonovoveského podnikateľa. Telu chýbala hlava. Bola odrezaná tesne nad ramenami. Telo našiel traktorista na poli pri obci Spišský Štiavnik.

Prečítajte si tiež:

„Bol som na pohrebe svojho oca, videl som mu zošitú hlavu. Pre 10-ročného chlapca to nie je nič príjemné,“ spomína Suržinov syn Peter.

Mnohé zločiny z divokých 90-tych rokov objasňujú policajti až teraz. Medzi nimi aj tento. Mama, deti aj družka zavraždeného si tak po 25 rokoch vypočuli obžalobu aj detaily smrti.

Mikuláš Černák bol v čase vraždy už dva mesiace vo väzbe, no podľa obžaloby poveril Alojza Házyho, aby zavraždil kohokoľvek z východného Slovenska.

„Spôsobom oddelenia hlavy od tela, a to za tým účelom, aby na Mikuláša Černáka nepadlo podozrenie z vrážd Gustáva Slivenského a Rudolfa Hodošina, ktorí boli zavraždení oddelením hlavy od tela,“ uvádza obžaloba.

Prečítajte si tiež:

Chcel, aby si tak polícia myslela, že za ich vraždami nie je on, keďže rovnakým spôsobom zomrel ďalší človek v čase, keď bol už Černák vo väzbe.

Obžalovaný Mikuláš Černák vinu odmieta. A podľa obhajcu sú všetky dôkazy iba nepriame.

Sudca vytýčil ďalší termín pojednávania na september. Vypočúvať budú ďalších svedkov, medzi nimi aj bývalú družku zavraždeného.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.