Kus Ameriky v obci Telgárt: Miestny podnikateľ ním chce do regiónu prilákať turistov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Do malej dedinky Telgárt na strednom Slovensku prišiel kus Ameriky. Postaral sa o to miestny podnikateľ v cestovnom ruchu Andrej Šramko, ktorého plánom bolo zatraktívniť región a pritiahnuť doň viac turistov.

Cieľ sa mu podarilo naplniť, a to aj vďaka ikonickému školskému autobusu, ktorý všetci poznáme z amerických filmov a seriálov.

Myšlienka priviesť do obce americký autobus mu prvýkrát napadla pred rokom, keď navštívil Spojené štáty. Chcel urobiť miestnym deťom radosť, a tak začal legendárne žlté vozidlo zháňať po celej Európe.

Prečítajte si tiež:

Výhodná kúpa

Napokon sa mu podarilo jeden nájsť neďaleko poľských hraníc. Autobus vyrobili v roku 1998 v štáte Ohio, no deti vozieval do školy v Texase. O tom, že to bola dobrá kúpa, sa Andrej presvedčili hneď, čo si ho viezol z Poľska domov. „Videl som reakcie ľudí, boli úžasné,“ hovorí.

Autobus má 38 miest na sedenie, nízky strop, páku na otváranie predných dverí a mnoho bezpečnostných prvkov, ako napríklad stopku. Deťom sa najviac páčia kožené sedačky a veľké okná.

Prečítajte si tiež:

Očakávania mladého podnikateľa sa pomaly plnia aj po tom, čo sa po 7 rokoch života v Bratislave vrátil do Telgártu – priznáva, nebolo to jednoduché. Hnala ho túžba pomôcť rodinnému biznisu a zveľadiť rodný kraj.

„Keď som tu vyrastal, bolo to iné, žilo tu veľa detí. Dnes mladí odišli a ostalo tu už len zopár dôchodcov,“ popisuje. Andrej si zvykol na dedinský pokoj a tvrdí, že svoju budúcnosť vidí v Telgárte.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.