VIDEO: Zosuv pôdy v Handlovej zachytila bezpečnostná kamera. Trvalo to iba niekoľko sekúnd

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Polícia začala v súvislosti s piatkovým (30. 6.) zosuvom pôdy v Handlovej trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Trenčianska krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Podľa polície začal oporný múr najskôr praskať a po pár sekundách sa zrútil, čím došlo k zosuvu pôdy. „Nad oporným múrom sa nachádza lesný porast, nad ktorým je chodník pre peších k záhradkárskej osade a železničná trať. Polícia zabezpečila, aby nedošlo k vstupu osôb na toto miesto. V blízkosti staveniska sa nachádza bytový dom. Všetkých jeho obyvateľov evakuovali z dôvodu, že mohlo dôjsť k narušeniu statiky domu,“ uviedla polícia s tým, že okolnosti a príčiny udalosti sú predmetom vyšetrovania.

Mesto Handlová vyhlásilo v piatok večer po zosuve pôdy mimoriadnu situáciu. „Našťastie, nedošlo k stratám na ľudských životoch ani k žiadnym zraneniam. Evakuácia bola koordinovaná s krízovým štábom mesta a Policajným zborom. Každý obyvateľ z bytovky mal kam odísť, či už k príbuzným alebo známym. Bude veľmi dôležité, ako polícia prostredníctvom znalcov vyhodnotí situáciu. Či je riziková alebo nie je. Následne oboznámime obyvateľov, kedy sa budú môcť vrátiť do svojich príbytkov,“ povedala primátorka Handlovej Silvia Grúberová.

Prečítajte si tiež:

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) aktuálne zabezpečuje spojenia náhradnou autobusovou dopravou, pretože v blízkosti staveniska sa nachádza železničná trať. ZSSK na svojom webe informuje, že v úseku Chrenovec - Handlová do odvolania nejazdia vlaky.

„Žiadame obyvateľov, aby neprechádzali úsekom popri trati v miestach zosuvu, od železničného viaduktu až po začiatok sídliska Morovnianska cesta, a rešpektovali pokyny príslušníkov polície,“ podotkla hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o nedávnom zosuve vozovky pod Strečnom.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.