Najstarší turista Slovenska oslávil 103. narodeniny. Prezradil nám svoj recept na dlhovekosť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Svoje 103. narodeniny oslávil v lese. Prešovčan Ján Slávik sa s kamarátmi stretol na obľúbenom mieste. V lokalite Zabíjaná turisti len vďaka nemu zveľadili už takmer zabudnutý pamätník.

Kamaráti z turistického klubu pozvali zrejme nášho najstaršieho aktívneho turistu Jána Slávika na posedenie do lesa za Prešovom. K jeho stotretím narodeninám mu zložili aj básničku.

Nepiť, nefajčiť a veľa sa hýbať, toto je podľa 103-ročného oslávenca vraj zaručený recept na dlhovekosť. Ešte je však potrebné mať aj šťastie.

Prečítajte si tiež:

​Už ako 17-ročný sa s kamarátmi vybral na cyklopotulky. Za týždeň prešli celé Slovensko do Bratislavy a naspäť. Ako učiteľ pôsobil na deviatich školách. Učil ruštinu a telocvik. Po odchode do dôchodku založil turistický klub.

Sprievodcu mu robí jeho 85-ročný priateľ. Doma nesedeli ani počas pandémie. Vďaka vychádzkam do blízkeho okolia v Školských lesoch za mestom objavili zabudnutý pamätník.

Na ich podnet zveľadili okolie pamätného kameňa, ktorý v lokalite Zabíjaná pripomína posledný súboj šľachticov v roku 1881.

Vášnivý turista ešte pred troma rokmi aj bežkoval. Ak ho budú nohy poslúchať, na krátku prechádzku si k svojmu obľúbenému miestu stále rád zájde.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.