Koniec chaosu. VšZP sa dohodla s košickou detskou nemocnicou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) sa dohodla na pokračovaní zmluvného vzťahu s Detskou fakultnou nemocnicou (DFN) Košice na ďalší rok. Informovala o tom manažérka oddelenia komunikácie poisťovne Eva Peterová.

„VšZP a DFN Košice sa dohodli na úprave zmluvných podmienok a na pokračovaní zmluvného vzťahu na nasledujúcich 12 mesiacov. Našich poistencov ubezpečujeme, že v DFN v Košiciach budú mať od 5. júla i naďalej plne zabezpečenú a hradenú zdravotnú starostlivosť,“ uviedla. Dodala, že pacienti s už naplánovanými výkonmi a vyšetreniami ich budú môcť absolvovať v dohodnutých termínoch.

Prečítajte si tiež:

Peterová ozrejmila, že VšZP už na konci júna aj v zmysle odporúčaní Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ponúkla nemocnici výrazné zvýšenie úhrad oproti roku 2022. "V záujme našich poistencov sme urobili všetko pre to, aby došlo k dohode a k pokračovaniu zmluvného vzťahu," dodala.

Nemocnica potvrdila utorkový podpis zmluvy s VšZP o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

„Od polnoci 5. júla tak bude DFN Košice poskytovať zdravotnú starostlivosť všetkým pacientom - poistencom VšZP, a. s., bez akýchkoľvek obmedzení v celom rozsahu.  Pacienti, ktorí už majú naplánované výkony a vyšetrenia, ich budú môcť absolvovať v dohodnutých termínoch,“ informoval riaditeľ nemocnice Andrej Koman.

Pacientom, ktorým bol zrušený termín na ambulantné vyšetrenie, nemocnica odporúča požiadať o pridelenie nových termínov, snahou pritom bude nájsť čo najskorší možný termín.

„Sme veľmi radi, že sme uzavreli rokovania a bola podpísaná zmluva v prospech našich detských pacientov,“ uviedol riaditeľ.

Detská fakultná nemocnica Košice od 1. júla neposkytovala poistencom VšZP pre chýbajúci zmluvný vzťah žiadnu plánovanú ústavnú ani ambulantnú zdravotnú starostlivosť. Neodkladná zdravotná starostlivosť bola zabezpečená.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.