Úrad verejného zdravotníctva varuje pred nebezpečnými kozmetickými produktmi, niektoré kúpite aj na Slovensku

Niektoré nájdete aj v regáloch na Slovensku.
Niektoré nájdete aj v regáloch na Slovensku. Zdroj: TASR - ÚVZ

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili kontrolné orgány v Českej republike, Nemecku, Španielsku, Taliansku, vo Francúzsku a Švédsku. Výrobky sa môžu vyskytovať aj na Slovensku. TASR o tom informoval odbor komunikácie ÚVZ SR.

Baktérie, olovo aj peroxid

Prekročené množstvo olova bolo zaznamenané vo farbe na tetovanie Dynamic Viking Ink, Color Co. Vyšší celkový počet aeróbnych mezofilných baktérií zistili v korektore Camouflage + Matt concealer a v ústnej vode Colutorio Clorhexidina + xilitol Imark. Nepovolenú koncentráciu peroxidu vodíka zistili v súprave na bielenie zubov Gel de blanchiment des dents kit, blanchiment dentaire domicile.

Zakázanú látku zaznamenali vo výrobkoch Assima Plus, Oudi, Natural Care, Figaro, Glicemille nutriente a Doccia crema aromatico. Tiež sa nachádza v Breeze men - Invisible Protection, Natural Care, Victory League stimulating a Toniico Delicato.

Nahlásené boli aj Miele Elixir, Free Space Close 2, Vidal doccia schiuma, Eau Fraiche a Deolatte idratante. ÚVZ SR upozorňuje aj na Berry Week, Green Code, The Once a Salviettine struccanti biodegradabili.

Pozrite si aj reportáž o sladidle aspartam, ktorú sme odvysielali 29. júna:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zdravie

Dôležité udalosti