Snažia sa, aby sa deti nehanbili chodiť do školy. Občianske združenie pomáha slovenským rodinám v núdzi

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Deti, ktoré zažívajú ťažké chvíle či deti, ktorým rodičia nedokážu zabezpečiť také podmienky, aké by si želali, ale aj tie so zdravotným postihnutím – všetky majú otvorené dvere v rodinnom prostredí občianskeho združenia v Šali. Pomoc je podľa ľudí, ktorí tu pracujú, poslaním a zároveň radosťou.

Minibodka je tu pre každého, kto potrebuje pomoc. „Je pre mňa veľmi dôležité, aby sa tie deti cítili komfortne, aby sa nemuseli hanbiť chodiť do školy napríklad preto, lebo nemajú dobré tenisky alebo desiatu,“ hovorí predseda a zástupca OZ Minibodka Milan Daniel.

Prečítajte si tiež:

Tomáškov príbeh

Milan s kolegami pomáhajú ľuďom, ako sú napríklad ťažko chorý Tomáško a jeho mama. Malý chlapec bojuje s nevyliečiteľnou chorobou. Pre mozgovú obrnu má zhoršenú reč a koordináciu.

Pre jeho mamu je najťažšie to, že je na všetko sama a nikoho pri sebe nemá. „Veľmi som pri ňom uvedomila, že to nemôžem vzdať,“ hovorí. Práve v Minibodke jej podali pomocnú ruku a stali sa jej oporou, ktorá jej veľmi chýbala.

Milan ju popisuje ako veľmi pokornú. „Nikdy nežiadala o pomoc,“ dodáva. Občianske združenie zorganizovalo pre rodiny grilovačku. „Niektoré deti nikdy nejedli klobásy či vôbec nepoznajú grilovaný syr,“ popisuje Milan.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Reflex

Dôležité udalosti