Gyimesi stratil 150. miesto na kandidátke. Môže za to bizarný dôvod

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jeden kandidát na dvoch rôznych kandidátkach. Mladý boxer Viliam Tankó sa zjavil ako číslo 52 v maďarskej strane Aliancia a zároveň ako 54. na kandidátnej listine Matovičovej trojkoalície. Zisťovali sme, ako sa to stalo a ako sa to bude riešiť.

Naposledy to bol tenista Ján Krošlák – kandidoval za SaS aj za OĽANO, napokon sa do parlamentu dostal za obyčajných, dokým klub neopustil.

Teraz sa dvojitým kandidátom stal športovec, boxer Viliam Tankó. Kandidátku aj s jeho menom najprv odovzdala maďarská strana Aliancia. Tankó sa však po prevalení problému kandidatúry za túto stranu vzdal.

Keďže je už je po uzávierke kandidátok, mená sa dopĺňať nedajú a tak sa celá kandidátna listina musí prečíslovať.

​​V praxi to znamená, že bývalý poslanec György Gyimesi týmto prichádza o lukratívne marketingové 150. miesto, tak ako to už má na bilbordoch. Jeho číslo bude 149.

Prečítajte si tiež:

V OĽANO sa oháňajú aj promovideom, kde Tankó podpisuje vyhlásenie ku kandidatúre. Boxer odovzdal ministerstvu vnútra už aj dodatočné čestné prehlásenie, že Aliancii nič nepodpísal.

Na priamu otázku, či v Aliancii podpis za boxera sfalšovali, sme dostali nasledovnú odpoveď. „ V rámci strany nedošlo k takému činu, aby bol falšovaný podpis kohokoľvek.“

Štátna komisia pre voľby preveruje kandidátky strojovo, ak im vyskočí dvojitý kandidát, vždy ho najprv vyzvú, aby dal vec do poriadku.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Voľby 2023

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.