Prvé slová hrdinky matky, ktorá vidlami dobodala medveďa: Zachraňovala som si dieťa, ani som nerozmýšľala

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V obci Háj v okrese Turčianske Teplice medveď zaútočil na mladého farmára (20). Jeho mama neváhala, do rúk vzala vidly a zachránila mu život. 

Mladík skoro ráno vyvádzal z maštale koňa, keď ho znenazdajky napadol medveď. Zvalil ho na zem a dohrýzol mu ruky, ktorými si syn majiteľa farmy chránil tvár. Zranenia si vyžadovali lekárske ošetrenie. 

Jeho matka celý útok videla. Vzala do rúk vidly a syna s ich pomocou bránila. Niekoľkokrát ho bodla. 

Medveď zostal po jej zásahu ležať na zemi. Matka aj syn ušli a políciu zavolali s informáciou, že zabili medveďa. Keď prišli policajti so samopalmi, medveď tam už nebol. Zásahový tím aj policajti lokalizovali priestor, v ktorom by mal medveď svoje zranenia prežívať. Plánujú ho usmrtiť. 

Zdroj: TV Markíza

Išlo o momenty, povedala mama 

Rozprávali sme sa aj s mladíkom, ktorého medveď napadol a s jeho hrdinskou mamou. 

„Bola to obrovská sila. Ak by tam nebola mamina, aby mi pomohla, tak by ma možno aj zabil. Hrabal a hrýzol,“ povedal Kristián,

„No čo vás prvé napadne, ako matka idete zachrániť dieťa. Vidíte tú strašnú situáciu, tak ide o momenty, nie je priestor na rozmýšľanie. Spravíte, čo vás prvé napadne,“ povedala mama Michaela.

Prečítajte si tiež:

Sedem rokov

„V tejto chvíli je najdôležitejšie, že mladý muž je mimo ohrozenia. Štátna ochrana prírody robí maximum, aby problémového medveďa vypátrala," zdôraznil minister Milan Chrenko.

Minister sa spojil s rodinou poraneného mladého muža, vyjadril ľútosť nad celou situáciou a uistil ich o maximálnom nasadení ochranárov pri hľadaní problémového jedinca.

„Otec poškodeného ministrovi uviedol, že sedem rokov boli ignorované jeho žiadosti o náhrady škôd spôsobené medveďom na hospodárskych zvieratách," uviedol Ferenčák.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.