Vo vzduchu visí odchod Hamrana z funkcie šéfa polície. Dôvodom sú spory s ministrom vnútra

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Napätie medzi ministrom vnútra a policajným prezidentom. Štefana Hamrana rozhnevali nedávne ministrove statusy, ktorými sa vyjadroval k práci polície.

Ivan Šimko v nich vyhlásil aj to, že polícia nesmie mať rozviazané ruky. Policajný šéf žiada vysvetlenie a podľa našich informácií je v hre aj jeho možná rezignácia.

Keď sa stala desivá tragédia v Dubnici, kde muž po dlhodobom prenasledovaní zabil mačetou matku dvoch detí, napísal minister vnútra tento status: „Najviac ma bolí, ak sa dozviem, že vyhasol ľudský život, lebo policajt nebezpečenstvo nebral vážne, alebo bol voči nemu ľahostajný či mal strach.“

Ivan Šimko ďalej dodal, že problémom nie je nedostatok policajtov, ale to, že potrebujeme viac spoľahlivých policajtov a nie takých, čo sa vyhrážajú, že odídu, ak sa im nezvýšia platy.

O dva dni nato napísal ďalší status. O tom, že polícia si nemôže robiť, čo sa jej zachce, a musí byť pod kontrolou politickej moci, lebo práve politici skladajú voličom účty.

„Ak spozorujeme, že si táto ozbrojená zložka prestane byť schopná priznať ani očividné zlyhania. Ak stratí ozdravnú schopnosť spätnej väzby. Nie priatelia, žiadne rozviazané ruky tu ľudia s pištoľami a putami mať nesmú! Patria pod kontrolu politiky.“

Prečítajte si tiež:

Medzi štyrmi očami

​Štefan Hamran obhajoval postup polície v prípade vraždy Andrey. Zdôrazňoval, že konala proaktívne, aj preto ho ministrove statusy prekvapili a má s nimi vážny problém.

Šéf rezortu vnútra prostredníctvom svojej hovorkyne reagoval, že práve minister je ten, ktorý nesie zodpovednosť za to, ako polícia funguje, alebo ako komunikuje smerom k verejnosti a takto aj svoj status myslel.

Ivan Šimko tvrdí, že keď ho prezidentka vymenovala do funkcie, začal voči policajnému šéfovi s prezumpciou dôvery a odvtedy sa údajne nič nezmenilo.

Ako by sa mala celá táto vec vyvíjať, sa ukáže zrejme už o niekoľko hodín.

Podľa našich informácií sa chce policajný prezident medzi štyrmi očami stretnúť s ministrom vnútra.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Polícia

Dôležité udalosti