Školu pre nadané deti, ktorú podpálil študent, nezbúrajú. Budovu začali rekonštruovať

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Školu pre mimoriadne nadané deti chcú postaviť na nohy. Bratislavský kraj začal s rekonštrukciou priestorov. Zborovňu zničil požiar,  pri ktorom zomrel študent gymnázia. Práce na zhorenisku je veľa,  pomôcť chcú rodičia aj bývalí absolventi. Spustili verejnú zbierku na internete.

Prvou úlohou je vyčistiť zhorenisko. Všetko treba vypratať.  Školu po požiari skontroloval statik a potvrdil, že budova nemá narušenú statiku. Môžu ju opraviť.

Postupné vypratávanie zhoreniska bude odhaľovať, čo všetko treba urobiť. Napríklad nie je jasné, v akom stave je elektrické vedenie. Elektrina je od požiaru vypnutá.  

O opravu sa postará Bratislavský kraj ako vlastník budovy. Pomoc ponúklo aj ministerstvo školstva, župa verí, že prispeje finančne.

Prečítajte si tiež:

Verejná zbierka

Peniaze sa hromadia už aj vo verejnej zbierke. Spustili ju rodičia a bývalí absolventi s vedením školy. 

Peniaze pôjdu na koberce, nábytok aj serverovňu.  Na zbierku sme sa chceli opýtať riaditeľky školy, na naše otázky neodpovedala. S čím ale rekonštrukcia nepomôže sú nenávratne zničené materiály učiteľov na vyučovanie.  

Chcú urobiť všetko preto, aby sa  v septembri začal školský rok v priestoroch školy.

Pre študentov, učiteľov aj rodičov to bude náročné. Čo presne a prečo sa 1.júla stalo nie je známe. Polícia udalosť vyšetruje a detaily komentovať nechce. Uzavretá nie je ani príčina požiaru.

Študent sa v osudnú noc dostal budovy školy rebríkom cez rozbité okno. Pred incidentom sa po meste pohyboval na skútri. Pozrite si aj archívnu reportáž o prípade:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.