OĽANO žiada odchod Ivana Šimka pre jeho výroky o polícii

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hnutie OĽANO a priatelia žiada koniec Ivana Šimka vo funkcii ministra vnútra. Namieta jeho výroky na sociálnej sieti o tom, že polícia patrí pod kontrolu politiky. Líder hnutia Igor Matovič a exminister vnútra Roman Mikulec o tom informovali na stredajšom tlačovom brífingu.

„Nemôžeme si dovoliť, aby opäť prišla doba politizácie, aby tu niekto otvorene hovoril o tom, že nie, priatelia, žiadne rozviazané ruky tu ľudia s pištoľami a putami mať nesmú, patria pod kontrolu politiky. Toto je neprijateľné,“ vyhlásil Mikulec parafrázujúc Šimkove vyjadrenia.

Ich vysvetlenie žiadal od ministra už minulý týždeň.

Prečítajte si tiež:

Šimko svoje výroky vysvetlil tak, že nerozumie sloganu o rozviazaných rukách polície, podľa neho neplatí absolútne. „Platí to vo vzťahu k vyšetrovaniu. Vo vzťahu k vyšetrovaniu som s tým nikdy nemal problém, nebudem mať problém, nikdy som sa nezaujímal o živé spisy,“ načrtol v stredu pred rokovaním vlády.

Ako dodal, nikto, ani minister či policajný prezident, nemôže mať úplne rozviazané ruky, keďže sú viazaní ústavou alebo zákonmi.

Prečítajte si tiež:

S prezidentkou Zuzanou Čaputovou podľa Šimka o téme zatiaľ nehovorili. K budúcnosti policajného prezidenta Štefana Hamrana vo funkcii, ktorý mal k výrokom tiež výhrady, povedal, že je na ňom, ako sa rozhodne. V prípade jeho odchodu je „pripravený na všetko“.

Pozrite si reportáž k téme nezhôd medzi ministrom vnútra a policajným prezidentom, odvysielanú 10. júla v Televíznych novinách:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.