Exkluzívne: Mečiar poprel obhajobu Pavla Ruska v prípade objednávky vraždy Sylvie Volzovej

Vladimír Mečiar počas rozhovoru s redaktorkou Zuzanou Ondruškovou.
Vladimír Mečiar počas rozhovoru s redaktorkou Zuzanou Ondruškovou. Zdroj: TV Markíza

Bývalý premiér prišiel na výsluch na obvodné oddelenie v Trenčianskych Tepliciach.

Vladimír Mečiar pred vyšetrovateľmi! Bývalého premiéra vo štvrtok vypočúvali v súvislosti s kauzou údajnej objednávky vraždy Sylvie Volzovej. 

Do prípadu ho zatiahol Pavol Rusko, ktorý si mal likvidáciu spoločníčky objednať u mafie. Vladimír Mečiar televízii Markíza hneď po výsluchu poskytol rozhovor.

Bývalý premiér prišiel na výsluch na obvodné oddelenie v Trenčianskych Tepliciach krátko pred desiatou. Zdržal sa tu približne hodinu.

Výpoveď Vladimíra Mečiara mala súvisieť s obhajobou Pavla Ruska. Ten tvrdí, že u Mikuláša Černáka si nebol objednávať vraždu bývalej spoločníčky v televízii Markíza Sylvie Volzovej. Naopak, bol sa vraj u bossa podsvetia pýtať, či si jeho likvidáciu neobjednala ona. 

Echo údajne dostal od pravej ruky Vladimíra Mečiara Anny Nagyovej a zdrojom informácií mal byť Alexander Rozin. Nagyová aj Rozin to ale na predchádzajúcich výsluchoch popreli. No a podobne sa vyjadril aj bývalý premiér. 

„Je to lož. Absolútna lož. Je to výmysel. On tvrdí, že to bolo v 1997, keď Nagyová tam nerobila. To nesedia tie údaje,“ povedal bývalý premiér Vladimír Mečiar.

„Hodnotím to tak, že ani dnešným výsluchom nebola potvrdená obrana Pavla Ruska,“ uviedol obhajca Miloš Maďar.

V kauze sú okrem Pavla Ruska obvinení aj traja ďalší silní muži podsvetia. Robert Lališ a Pavol Rusko ale vinu odmietajú a bývalý riaditeľ televízie dokonca tvrdí, že to je celé vykonštruované.

 „Čas na pravdu sa podľa mňa blíži, ale ešte si treba naň chvíľku počkať,“ povedal v minulosti obvinený Pavol Rusko.

Mečiar má na Ruska ťažké srdce. Porozprával nám, ako ho mal zatiahnuť do kauzy obsadenia televízie Markíza v roku 1998.  V tom čase napochodovali to televízie siláci s firmou Gamatex, teda Mariánom Kočnerom.   

„Pokiaľ išlo o kauzu Markíza v 1998, potom som získal presné, veľmi presné informácie, pretože išlo o oklamanie veľkého množstva ľudí, ja som stratil na tom veľa hlasov. Bol to podvod. To bolo jedno z jeho viacerých svinstiev, ktorých sa dopustil voči mojej osobe. Nemal som s tým absolútne nič,“ hovoril Mečiar.

Faktom je, že nie vždy boli ich vzťahy s Pavlom Ruskom takéto. Bol jeho svedok na svadbe. „Prišla pani Viera Rusková povedať mi, že sa vydáva a jej manžel je sirota, že nemá nikoho, či by som na tú svadbu nešiel. Pretože moja mama je sirota, na mňa toto pôsobí, tak som na tú svadbu išiel aj s manželkou. Bol tam pán Rusko a svedok, nevedel som, ktorý je Rusko,“ hovoril Mečiar. Ten nemá vraj žiaden dôvod byť v kontakte s Pavlom Ruskom.


TRENČIANSKE TEPLICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vladimír Mečiar

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.