Exriaditeľ Tiposu nedostal ani cent. Šéf rezortu financií reaguje na obvinenia zo strany KDH

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Exriaditeľovi štátnej spoločnosti Tipos Marekovi Kaňkovi mala byť vyplatená mimoriadna odmena. A to už po jeho odchode z funkcie a aj napriek obvineniu, že okradol štát o viac ako 300-tisíc eur, tvrdia to zástupcovia KDH.

„Kým iný poctivo bojujú o svoje živobytie a pracujú, druhí neváhajú rozšafným spôsobom tunelovať štátne peniaze a škandalózne sa obohacovať,“ uviedol na margo odmeny exriaditeľovi a bývalému predsedovi predstavenstva Tiposu Marekovi Kaňkovi podpredseda KDH Tomáš Merašický.

Kaňkovi sa mala vyplatiť odmena viac ako 100-tisíc eur k 31. máju 2023, čo je takmer rok po odchode z jeho funkcie.

Malo ísť o odmenu za 6 mesiacov jeho pôsobenia v roku 2022.

Prečítajte si tiež:

Ministerstvo hovorí o nepravdivej informácii

Na obvinenia zareagovalo ministerstvo financií tým, že ide o nepravdivú informáciu. Kaňka nemal dostať ani cent. 

„Bývalému generálnemu riaditeľovi spoločnosti TIPOS Marekovi Kaňkovi nebola v roku 2023, a osobitne nie rozhodnutím počas môjho pôsobenia, za rok 2022 vyplatená žiadna odmena, a to aj napriek tomu, že si ju nárokoval,“ uviedol šéf rezortu financií Michal Horváth. 

Dodal, že od jeho nástupu do funkcie v spoločnosti inicioval viaceré personálne zmeny. „A nevylučujem ďalšie,” skonštatoval minister. 

Prečítajte si tiež:

Odišiel pre obvinenie

Exriaditeľa Tiposu obvinila Národná kriminálna agentúra spolu s ďalšími 24 osobami a šiestimi firmami pre podozrenie z majetkovej a hospodárskej trestnej činnosti. Mal okradnúť štát o viac ako 300-tisíc eur.

Vzhľadom na to, že bol Kaňka obvinený, nemuseli mu vyplatiť nič. Napriek tomu táto odmena bola schválená ešte v apríli tohto roku.

KDH v prípade nekonania zo strany štátu zvažuje podanie oznámenia, aby bolo vyplatenie peňazí riadne prešetrené.

Tomáš Merašický tiež upozornil, že v súvislosti s hospodárením spoločnosti Tipos by sa malo preveriť viacero skutočností. Podľa jeho slov napríklad aj to, že v Tipose pracuje mimoriadne veľký počet ľudí na dohodu.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti