VIDEO: Policajti naháňali po Bratislave údajného zlodeja na aute. Padlo aj niekoľko výstrelov

Vodič Fordu unikal nebezpečnou rýchlosťou von z Bratislavy smerom na Pezinok.
Zdroj: Facebook/Polícia SR

Vodič na výzvy policajtov vôbec nereagoval, ohrozoval vodičov na ceste.

Policajti včera večer naháňali vodiča bieleho Fordu v hlavnom meste. Od Pezinka im unikal vysokou rýchlosťou smerom do Bratislavy. Na Račianskej v hlavnom meste otočil a namieril si to opačným smerom. Ako prvý o tom informoval portál Aktuality.sk.

Pred Pezinkom unikajúce vozidlo zastavilo viacero policajných áut. Padli aj viaceré výstrely z policajnej zbrane.


ZDROJ: Aktuality.sk

TV Markíza zistila, že muž unikal preto, lebo bol podozrivý z krádeže. Na výzvy policajtov vôbec nereagoval a ohrozoval aj ostatných vodičov. Policajti preto použili dva varovné výstrely do vzduchu.

"Keďže ani varovné výstrely a naďalej trvajúce znamenia na zastavenie vozidla vodiča neodradili v jazde pokračovať, jeden z policajtov následne trikrát vystrelil na pravú zadnú pneumatiku vozidla, pričom jedenkrát vozidlo zasiahol v oblasti zadného nárazníka. Vodič nereagoval ani na túto streľbu policajtov a s vozidlom vysokou rýchlosťou naďalej unikal cez obec Svätý Jur v smere do Pezinka. Následne pred Pezinkom sa policajtom podarilo unikajúce vozidlo zablokovať a služobným motorovým vozidlom mu zabrániť v pokračovaní v jazde," informuje Veronika Slamková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Muž nereagoval ani na opakované výzvy zasahujúcich policajtov, aby vystúpil z vozidla. S vozidlom sa pohol smerom na policajtov. "Z tohto dôvodu jeden z policajtov ihneď použil hrozbu zbraňou, na čo muž začal manipulovať s neznámym predmetom pod volantom. Nakoľko vzniklo podozrenie, že môže mať pri sebe zbraň a opätovne sa pohol s vozidlom dopredu, ďalší z policajtov použil služobnú obrannú tyč na rozbitie okna na vodičových dverách," informuje policajná hovorkyňa.

Muž napriek tomu naďalej odmietal vystúpiť z uzamknutého vozidla, preto policajti voči nemu použili donucovacie prostriedky. Aj počas zadržania kládol odpor a policajtov udieral päsťami.

"Následne bol príslušníkmi PZ spacifikovaný za použitia služobných pút. Pri vykonávaní služobného zákroku došlo aj k poškodeniu služobného motorového vozidla hliadky, do ktorého muž so svojím vozidlom narazil," dodáva polícia.

V nemocnici ošetrili agresívneho muža aj dvoch policajtov

Ako ďalej informuje polícia, v súvislosti s použitím donucovacích prostriedkov boli mužovi spôsobené poranenia, ktoré si vyžiadali jeho ošetrenie v nemocnici. Lekárske ošetrenie si takisto vyžiadal útok na dvoch príslušníkov polície, ktorí fyzickým útokom agresívneho muža utrpeli viaceré zranenia.

Lustráciou v policajných evidenciách bolo zistené, že zo strany prokurátora Okresnej prokuratúry v Trnave bol v priebehu uplynulých dní daný súhlas na zadržanie tohto muža z dôvodu podozrenia zo spáchania zločinu krádeže.

Prípadom sa v súčasnosti aj naďalej zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Pezinku. Muž je dôvodne podozrivý zo spáchania zločinu útoku na verejného činiteľa v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. Momentálne je v policajnej cele.


ZDROJ: Aktuality.sk

Máte fotografie alebo videá? Pošlite nám ich prosím na adresu [email protected] alebo na FB stránku Televízne noviny.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Policajná naháňačka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.