Cyklistické preteky obmedzia dopravu na slovenských cestách. Dotknú sa týchto okresov

Cyklistické preteky obmedzia dopravu na slovenských cestách. Dotknú sa týchto okresov
Cyklistika. Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/synto

Medzinárodné dni cyklistiky obmedzia dopravu v okresoch Trenčín, Bánovce nad Bebravou, Ilava a Prievidza. Na krátkodobé uzávery úsekov komunikácií sa musia vodiči pripraviť od piatka do nedele (16. 7.). Informovala o tom v piatok trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Prvá etapa pretekov bude v piatok (14. 7.) na trase Trenčianske Teplice - Omšenie - Trenčianske Teplice. Štart prvého pretekára bude o 17.30 h a predpokladaný dojazd posledného pretekára do cieľa približne o 20.13 h. Časovka sa z dôvodu zaistenia bezpečnosti bude konať za uzávery trasy.

Prečítajte si tiež:

Cyklisti obmedzia dopravu v sobotu na trase  Dubodiel - Trenčianske Jastrabie - Svinná - Veľká Hradná - Malá Hradná - Ruskovce - Veľké Držkovce - Čuklasovce - Dubodiel.

Okruh absolvujú päťkrát. Štart je o 10.00 h a predpokladaný koniec o 13.05 h. Počas prejazdu konvoja, vymedzeného na začiatku policajným vozidlom so žltou zástavou a na konci policajným vozidlom so šachovnicovou zástavou, trasu z dôvodu zaistenia bezpečnosti policajti uzavrú, respektíve na nej zastavia premávku.  

Tretia etapa pretekov bude v nedeľu na trase Dubnica nad Váhom - Prejta - Klobušice - Ilava - Košeca - Košecké Podhradie - Malé Košecké Podhradie - Háj - Horná Poruba, časť Štyri lipy - Homôlka - Valaská Belá - Zliechov - Košecké Rovné - Košecké Podhradie - Malé Košecké Podhradie - Háj - Horná Poruba, časť Štyri lipy - Homôlka - Valaská Belá - Zliechov - Košecké Rovné - Košecké Podhradie - Malé Košecké Podhradie - Háj - Horná Poruba, časť Štyri lipy - Ilava - Klobušice - Prejta - Dubnica nad Váhom.

Prečítajte si tiež:

Štart pretekov je o 10.00 h a predpokladaný koniec o 13.14 h. Počas prejazdu konvoja, vymedzeného na začiatku policajným vozidlom so žltou zástavou a na konci policajným vozidlom so šachovnicovou zástavou, trasu z dôvodu zaistenia bezpečnosti policajti uzavrú, respektíve na nej zastavia premávku.

„S cieľom zaistenia bezpečnosti účastníkov cestnej premávky, ako i účastníkov športového podujatia žiadame účastníkov cestnej premávky a návštevníkov športového podujatia o rešpektovanie pokynov usporiadateľov a polície, zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť,“ dodala polícia.

Diaľnicu si pomýlil s cyklochodníkom. Policajti zastavili na D2 48 ročného cyklistu. Ten po okraji diaľnice smeroval do Bratislavy: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.