Matovič: Súd mi chce zalepiť ústa. O Haščákovi budem hovoriť pravdu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Igor Matovič reagoval na rozhodnutie súdu, že nemôže uverejňovať hanlivé výroky o Jaroslavovi Haščákovi z finančnej skupiny Penta. Podľa Matoviča mu chce súd zalepiť ústa. 

Dodal, že podľa neho existujú verejné dôkazy vrátane nahrávky Gorila, že Haščák korumpoval politikov a manipuloval privatizáciu štátnych podnikov.

„O tomto človeku budem hovoriť pravdu. Bez ohľadu na to, či si to Jaroslav Haščák praje, alebo nie,“ vyhlásil šéf Obyčajných.

Myslí si, že Haščák sa rozhodol pomstiť potom, čo strávil mesiac vo vyšetrovacej väzbe.

Prečítajte si tiež:

„Cez trnavský súd si evidentne vybavil, aby som o ňom nehovoril, čo je to za človeka,“ dodal Matovič. Počká si na písomné rozhodnutie súdu a následne sa rozhodne, ako bude postupovať. 

„Ak bude rozhodnutie súdu v súlade s verejným záujmom, budem ho rešpektovať,“ skonštatoval Matovič.

Skritizoval aj úradnícku vládu, konkrétne premiéra Ľudovíta Ódora a ministra zdravotníctva Michala Palkoviča. Podľa Matoviča sa správajú ako by mali prázdniny a nezaoberajú sa kritickou situáciou v zdravotníctve.

Prečítajte si tiež:

Hnutie OĽANO a priatelia, ako aj jeho predseda Igor Matovič, sa musia zdržať zverejňovania a šírenia nepravdivých, urážlivých a hanlivých výrokov o finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi. O neodkladnom opatrení, ktoré nariadil Okresný súd Trnava, informovala advokátska kancelária zastupujúca Haščáka.

Súd podľa vo svojom rozhodnutí konštatuje, že Matovičove videá a príspevky o Haščákovi neobsahujú prípustnú a vecnú kritiku, ale osobné slovné útoky, ktoré nesledujú žiadny legitímny cieľ. Príspevky im nariadil z účtov na sociálnej sieti odstrániť. 

„Neodkladné opatrenie však nie je vhodným inštitútom na domáhanie sa všetkých nárokov, ktoré Jaroslavovi Haščákovi v súvislosti s konaním Igora Matoviča vznikli. Preto pristúpime k podaniu civilnej žaloby, ktorou tieto nároky v mene nášho klienta uplatníme,“ uviedol partner advokátskej kancelárie Alexander Kadela s tým, že žalobu momentálne finalizujú.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.