Čudujú sa, prečo radšej nehrá basketbal. Michalovi učarovala harfa, vystupoval s Depeche Mode

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Michal vyrastal v umeleckej rodine a hudbu cítil odmalička. Začínal ako klavirista, no v puberte mu učarovala harfa. Vďaka nej precestoval celý svet a hral na jednom pódiu nielen so slovenskými umelcami, ale aj s najväčšími svetovými hviezdami, ako bol George Michael či Depeche Mode.

Hudbu má doslova v krvi. Jeho babka i otec hrávali na klavír a mama bola súčasťou hudobného zboru. Michal spočiatku tiež hrával na klavíri, no deň, keď sa zamiloval do harfy, si pamätá do dnešného dňa.

Prečítajte si tiež:

Osudový moment

„Prišiel som domov k mojej kamarátke a v obývačke som zbadal čosi veľké – harfu. Hneď sa ozvalo moje srdce. Vyskúšal som si na nej zahrať pár akordov a absolútne ma to fascinovalo,“ popisuje.

Tvrdí, že ľudia dodnes krútia hlavou nad tým, ako môže 2-metrový chlap namiesto basketbalu hrať na harfe. K športu ho to však nikdy neťahalo tak ako k hudbe. „Keď si za harfu sadne taký obor ako ja, je to pre ľudí viac strhujúce,“ smeje sa Michal.

Prečítajte si tiež:

Vďaka netypickému hudobnému nástroju mal možnosť účinkovať na pódiách so svetovými hviezdami, ale aj so slovenskými umelcami. „Aj s takýmto veľkým nespratným nástrojom som precestoval svet,“ dodáva.

Michal bol odmlada fanúšikom Depeche Mode, ich spolupráca je preto jeho splneným snom. Hudobníkov legendárnej kapely popísal ako anjelské duše.

Podobne fascinovaný bol aj zo spoločného vystúpenia s Georgeom Michaelom. Tvrdí, že je veľký profesionál a nikomu neodpustí žiadnu chybu. „Na pódiu je sexsymbol, inak je však úplne obyčajný, skromný a hanblivý chlapík,“ dodáva harfista.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.