Domáce

Zabudla si 450 eur v bankomate. Čo myslíte, ako to dopadlo?

brckava.jpg

Mariana z Prievidze takmer prišla o slušnú sumu peňazí.

Človek zabúda na mnohé veci, no aby si niekto zabudol peniaze v bankomate, tak tu sa dá hovoriť už o kuriozite. Mariana z Prievidze takmer prišla o slušnú sumu peňazí. Výber z bankomatu potvrdila, ale zobrala si iba kartu a odišla.Mariana Boboková : "Išla som vyťahovať peniaze z bankomatu. Mala som v ten deň toho dosť, veľa telefonátov," hovorí Mariana. Telefón jej zazvonil aj v momente, keď zadala príkaz na výber. A vtedy úplne zabudla na to prečo, vlastne prišla k bankomatu. Vytiahla kartu a odišla.

Na to, že jej niečo chýba, prišla až po čase v kancelárii a 450 eur len tak trčalo z bankomatu. Netrvalo dlho a neznámy muž si ich všimol. Nálezca si ale peniaze nenechal a odovzdal ich v tomto novinovom stánku. Nakoniec skončili u mestských policajtov. "Ďakujem veľmi pekne za to, že sa vôbec v dnešnom svete našiel niekto, kto tie peniaze vrátil," hovorí Mariana.Ako je ale možné že človek dokáže zabudnúť na dôležité veci? Peter napríklad zabudol na to, že je otcom. "Bol som svojho času riaditeľ relatívne veľkej organizácie a keďže riaditeľ má povinností určite dosť, tak sa mi stalo, žiaľ, niekoľkokrát, že som zabudol dcéru vyzdvihnúť zo školského klubu," hovorí Peter.

Veľa povinností , uponáhľaná doba a stres. Keď sa to nabalí, naš procesor jednoducho vypne. Odborníci radia, treba spomaliť - no nezlenivieť. "Mozog je ako sval. Keď sval nebudem cvičiť, tak začne ochabovať. Niečo podobné je aj s mozgom," tvrdí primár neurologického oddelenia v bojnickej nemocnici Andrej Mihál.
PRIEVIDZA/ TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti