Dovolenkári pozor! Charterové linky našli spôsob, ako na náhradách za meškajúce lety ušetriť

Ivana Valachová dodnes odškodné nedostala
Ivana Valachová dodnes odškodné nedostala Zdroj: TV Markíza

Ivana Valachová išla s cestovkou na dovolenku do Maroka. Pre technické problémy odletelo jej lietadlo z Bratislavy s viac než 7-hodinovým meškaním.

Dovolenkári pozor! Za meškajúci let a stratený deň nemusíte dostať to, čo vám zákony sľubujú. Zdá sa, že náš najväčší prevádzkovateľ charterových liniek našiel spôsob, ako na náhradách za meškajúce lety ušetriť.

Ivana Valachová išla s cestovkou na dovolenku do Maroka. Pre technické problémy odletelo jej lietadlo z Bratislavy s viac než 7-hodinovým meškaním.

Pre takéto prípady je tu smernica Európskej komisie. Ak lietadlo mešká viac než tri hodiny, máte nárok na odškodné. Čím dlhší let, tým vyššie. Od 250 do 600 eur.

Ivana Valachová preto vypísala žiadosť. Odovzdala ju spoločnosti Travel Service, ktorá pre jej cestovku zmeškanú linku zabezpečovala. Bolo to vlani v auguste. Kompenzáciu dodnes nedostala.

So spoločnosťou Travel Servis sme sa pokúsili skontaktovať my. Sídli v Prahe. Jej hovorkyňa komunikovala len e-mailom. Neumožnila nám klásť otázky kompetentnému pracovníkovi.

Prípadom sa zaoberá Slovenská obchodná inšpekcia. Lepšie povedané, chcela by sa zaoberať. Z Prahy však akosi neodpovedajú ani našim inšpektorom.

Dostal vlastne niekto zo zmeškaného letu do Maroka nakoniec náhradu? Podľa informácií televízie Markíza len tí, ktorí využili služby agentúry priamo sa ponúkajúcej cestujúcim na letisku. Za 20-percentnú províziu, navyše len vo výške 125 eur. A to najlepšie nakoniec - Travel Service je najväčšou firmou svojho druhu v Česku a na Slovensku. Ak poletíte s cestovkou na dovolenku, o vašu prepravu sa bude starať pravdepodobne práve ona. 


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Meškanie

Dôležité udalosti