Po kolízii s autom preležala celú noc v priekope. Cyklistka Erika má pre všetkých dôležitý odkaz

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pred pár dňami Slovenskom otriasla dopravná nehoda, pri ktorej šofér zrazil skupinu cyklistov. Dvaja z nich haváriu neprežili.

Tragické kolízie s cyklistami trápia Slovensko každú sezónu.

Prečítajte si tiež:

Obrovské šťastie v nešťastí mala cyklistka Erika, ktorú po zrážke autom odhodilo do priekopy pri ceste.

Šofér z miesta ušiel a ona tam doráňaná ležala celú noc. Počas našej návštevy mala pre všetkých účastníkov dopravy dôležitý odkaz.

Prvého apríla pri Nových Zámkoch narazil vodič do cyklistiky a ušiel. Eriku pred pár týždňami pustili z nemocnice.

„V nemocnici som bola 77 dní, z toho prvých asi 53 dní na ARO, potom týždeň na traumatológii a asi dva týždne na rehabilitačnom oddelení. Asi päť týždňov som bola na umelej pľúcnej ventilácii,“ hovorí Erika.

Mala viaceré zlomeniny – čeľuste, rebier, stavcov, na tri časti zlomenú panvu a zápästie.

Na miesto sme sa s Erikou vrátili. „Som rada za druhú šancu. Dodnes sa nevie, kto to bol. Odišiel a neohlásil sa. Mrzí ma len, že sa v ňom ani neskôr neozvalo svedomie. Ešte stále nie je neskoro ozvať sa. Nech sa aspoň z toho poučí,“ povedala.

Eriku prepustili z nemocnice 16. júna. „Akoby som sa odznova učila chodiť. Verím, že sa ešte vrátim na bicykel,“ dodala žena, ktorá má pre vodičov dôležitý odkaz.

„Každý sa ponáhľa, vodiči chcú byť doma čo najskôr z práce, aj cyklisti jazdia výkonnostne. Nešťastie je hneď na svete. Ak by som to mala zhrnúť do jednej vety, tak menej egoizmu a viac empatie. Či som za volantom alebo na bicykli, musím myslieť na to, aké to môže byť pre iného účastníka cestnej premávky. Nech šofér myslí na to, že na bicykli sedí jeho dcéra, priateľka, kamarát, hocikto blízky. Či by tiež takto predbiehal cyklistu,“ uzavrela.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.