Kukláči zadržali Leška za päť minút, našli ho u príbuzných

Zatknutie Jozefa Leška v Košiciach.
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

NAKA musela konať rýchlo, pretože v rodinnom dome mali byť aj deti.

V rodinnom dome v košickej mestskej časti Ťahanovce zadržala v sobotu (30. 6.) polícia niekoľko týždňov hľadaného blízkeho človeka bossa košického podsvetia Róberta Okoličányho.

Ako informuje polícia na sociálnej sieti protiteroristická jednotka NAKA zachytila tento týždeň informáciu o pohybe hľadaného Jozefa Leška, ktorý bol na úteku. Najvyšší súd ho pred pár týždňami v neprítomnosti odsúdil na 24 rokov za mrežami.

Zdroj: Polícia

„Zákrok voči jeho osobe musel byť realizovaný rýchlo a bezpečne, keďže sa podľa získaných informácií mali v dome nachádzať maloleté osoby. Samotná akcia netrvala viac ako päť minút. Leško bol veľmi prekvapený, nekládol odpor, výrazne sa zľakol, nemal pri sebe strelnú zbraň," opísal zákrok polícia.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Leško, počas viac ako dvojmesačného úteku, nezmenil svoj výzor. Pohyboval sa po východnom Slovensku prevažne v noci, snažil sa každú noc spať na inom mieste. Polícia nevylučuje, že istý čas bol aj v zahraničí. V poslednom období sa snažil získať falošné doklady, aby definitívne mohol utiecť mimo našich hraníc.


Najvyšší súd vyniesol rozsudok 11. apríla. Vtedy dostal doživotie aj Okoličány, ktorého považujú za bosa východoslovenského podsvetia, doživotný trest.  Na ten ho ešte v auguste 2016 odsúdil Špecializovaný trestný súd. Rovnaký trest vtedy dostali Róbert Nigut a Jaroslav Potuček, ktorým v spomínaní deň senát NS rovnako potvrdil. Zaradia ich do tretej nápravnej skupiny a nikdy nemôžu požiadať o prepustenie.


V prípade figurovalo spolu 16 obžalovaných, ktorých prokurátor vinil z 20 skutkov. Podľa súdu sa mali jednotliví obžalovaní dopustiť trestných činov ako založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej a teroristickej skupiny, viacerých vrážd, nedovoleného ozbrojovania, lúpeže, vydierania, krádeže, poškodzovanie cudzej veci a ďalších.

Pozrite si archívnu reportáž Michala Hečka.

KOŠICE/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Okoličány

Dôležité udalosti