Pes, ktorý napadol dievčatko (8) v obci Sverepec a spôsobil jej veľmi nepríjemné zranenia, neútočil prvýkrát

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na osemročné dievčatko zaútočil v obci Sverepec v okrese Považská Bystrica pes. Spôsobil jej veľmi nepríjemné zranenia. V minulosti už pohrýzol dvoch ľudí. Starosta aj susedia žiadajú radikálne riešenie.

Nina sa podvečer vracala so sestrou domov zo zmrzliny. Išli na bicykloch, keď na nich na ulici zrazu vybehol susedov pes.

„Sa rozbehol a my sme zahodili bicykle a ja som sa potkla,“ povedala nám Nina.

„Padla na kolená a on ju pohrýzol do zadku,“ uviedol otec dievčatka Juraj Martoň.

Prečítajte si tiež:

​Nepríjemné zranenie

Uhryzol ju aj do ruky. Dievčatko ošetrili na pohotovosti. Má nepríjemné zranenie na chúlostivom mieste.

„Aj teraz, keď som odchádzal z domu, tak strašne plakala, čo jej to manželka prebaľovala, bolí ju to a viete to je také miesto, že sa to bude dlho hojiť a zle sa to hojí,“ dodal otec.

Rodina musela zrušiť dovolenku, na ktorú sa Ninka tešila. V ten deň vraj pes ohrozil ďalších ľudí aj tehotnú ženu s kočíkom. Kontaktovali sme majiteľa psa.

Majiteľa psa útok mrzí

„Strašne ma to mrzí, mne je až do plaču, keď si na to spomeniem. Ja som bol v práci a bohužiaľ no a stalo sa to, keby sa to dá vrátiť, tak...Toho malého dievčatka je mi ľúto hrozne,“ povedal nám majiteľ psa.

5-ročný Loky je kríženec belgického ovčiaka a dogy. Priznal, že ho necháva voľne pusteného na dvore. Nevie, kadiaľ mohol ujsť.

„Sused vravel, že počul hrkotať tieto plechy. Ja neviem, prečo je taký agresívny, veď tuto, keď ktosi príde do dvora, je milý k nemu, všetko,“ dodal majiteľ psa.

Uvažuje, či mu traumu nespôsobilo auto, ktoré do neho kedysi narazilo.

Prečítajte si tiež:

​Pes útočil aj v minulosti, napadol už troch ľudí

Starosta aj ľudia žiadajú radikálne riešenie. „Nebolo to prvýkrát a je mi ľúto, že to muselo dospieť až do takejto situácie, viackrát sme majiteľa tohto psa upozorňovali. Vyzývali sme ho k náprave. Boli tri osoby doteraz zranené,“ uviedol starosta Sverepca Maroš Ondráš.

Napadol motocyklistu aj otca pána Blaha, keď opravoval auto.

„Pred dvoma rokmi. On tam má garáž a jednoducho z ničoho nič ho pes napadol zozadu do lýtka, z ktorého sa zotavoval mesiac,“ povedal Miroslav Blaho.

„Zvažujeme to trestné oznámenie, ale skôr dbáme na tom, aby bol ten pes utratený, aby sa znova už takéto nič nestalo,“ povedal otec dievčatka.

„Boli sme včera u veterinára, tam vlastne ten pes musí ísť na opakované vyšetrenia, nemôže sa dať ako utratiť a potom ho dám utratiť, lebo ja to nebudem riskovať,“ uviedol majiteľ psa.

Zvažuje však aj možnosť, že by oslovil miestny útulok. Pes možno len potrebuje pána, ktorý bude vedieť jeho povahu lepšie zvládnuť a zabezpečiť, aby už nikomu neublížil.

Pes nedávno napadol malé dievčatko aj na Myjave, pozrite si reportáž z Televíznych novín:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.