Domáce

Dom hrôzy v Piešťanoch. Našli v ňom strašné veci

19 PN Hrozny nalez.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Objekt patrí do vlastníctva piešťanskej nemocnice.

Hrozný nález v Piešťanoch. Neďaleko centra sme objavili budovu ako z hororového filmu. To, čo sme v nej našli nám vyrazilo dych. Porozhadzované časti ľudských vzoriek i nedonoseného mŕtveho jedinca s osobnými údajmi.

Video je len pre silné žalúdky!V dome hrôzy sú štyri miestnosti. V najväčšej je pitevný stôl. Na policiach ale i na zemi sú sklenené fľaše s biologickým materiálom. V plastovej nádobe je nedonosený ľudský plod. Väčšina biologického materiálu je vo fľašiach na zaváranie či v horčicových pohároch. Pri každej vzorke je meno priezvisko a rodné číslo a na niektorých dokonca i adresa.

Na nechutný pohľad nás upozornili dve stredoškoláčky, ktoré sem prišli zo zvedavosti, keď im to povedali kamaráti. Do budovy sme sa dostali bez akýchkoľvek problémov aj my. Okná sú porozbíjané. Objekt nie je strážený. Zavolali sme políciu. Tá budovu okamžite zabezpečila policajnou páskou. V budove bola kedysi patológia. Pred desiatimi rokmi ju zrušili.

Objekt patrí do vlastníctva piešťanskej nemocnice. Chceli sme vedieť, či vedenie vie, v akých nedôstojných podmienkach majú uskladnený biologický materiál. Dostali sme písomné stanovisko. „V miestnostiach predmetnej budovy sa toho času nachádza archív bývalého pracoviska patológie," povedala Mária Domčeková, riaditeľka nemocnice v Piešťanoch.

Podľa našich informácii biologický odpad sa váľa po zemi odkedy patológiu zrušili. Riaditeľka v stanovisku tvrdí, že vzorky boli uložené v plechovej skrini, do ktorej sa dostal neznámy páchateľ tak, že rozbil okno. Nemocnica ihneď prijala nevyhnutné opatrenia na vypratanie miestností a likvidáciu materiálu.

Mier neprichádza

Druhý pilier otvoria 15. marca

PIEŠŤANY/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.