Jozefa Reháka odsúdili na jedenásť rokov za korupciu a vynášanie informácií

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jedenásť rokov, a zákaz činnosti. Takýto trest dnes dostal bývalý policajný funkcionár Jozef Rehák. Rozsudok si však neprišiel vypočuť on ani jeho obhajca. V najbližších hodinách mu navyše podľa rozhodnutia sudu zaistia majetok, ktorý má prepadnúť štátu.

Podľa rozsudku spolupracoval so zločincami zo skupiny sýkorovcov a bral za to peniaze. V úplatkoch boli namočení aj iní policajní funkcionári, napríklad Norbert Paksi či nebohý Milan Lučanský.

Sudca pri rozsudku hovoril aj o služobnej prísahe, ktorú skladajú všetci policajti. Podľa neho a podľa dôkazov konal Rehák opačne.

„Rozsudok kopíroval to, čo som navrhoval v záverečnej reči, preto som sa aj vzdal práva podať odvolanie voči nemu,“ uviedol prokurátor.

Jozef Rehák by mal stráviť vo väzení 11 rokov, jeho majetok má prepadnúť štátu a päť rokov nemôže vykonávať prácu vo verejnej funkcii. Počas rok a pol trvajúceho súdneho pojednávania sa obhajoval najmä tým, že obžaloba stojí na spolupracujúcich obvinených.

Prečítajte si tiež:

„Aj týmto rozhodnutím sa potvrdzuje to, že nie je pravdou naratív, ktorý sa šíri, ako sú svedkovia manipulovaní, alebo ako sú účelovo vedené trestné konania,“ dodal prokurátor.

S obhajcom Reháka sa nám telefonicky spojiť nepodarilo. Rehák sa cíti nevinný.

Odsúdený Rehák mal zločincov informovať o rôznych ľuďoch, chystaných trestných konaniach alebo policajných úkonoch. Dnešné rozhodnutie nie je právoplatné. Súd doručí rozsudok obžalovanému a jeho obhajcovi a oni potom majú čas na to, aby sa mohli odvolať.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti