Domáce

Aj lyže potrebujú kozmetiku

Zima - ilustračná snímka
Zdroj: SITA

Tu sú rady, ako si svojich miláčikov pripravíte na sezónu.

Lyžiarska sezóna sa začala a niektorí z vás sa už chystajú na prvú tohtoročnú lyžovačku. Ak si chcete užiť zábavu, ale sa aj bez zranení vrátiť domov, zájdite do pivníc v predstihu. Je možné, že vaše staršie lyže a snowboardy potrebujú kozmetickú úpravu.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

V nohách žiadna istota- zľadovatené plochy znamenajú istý pád- (zábery na pády)ak nie ste na svahu totálny amatér, zrejme za to môžu tupé hrany. Záver znie: Nabrúsiť!

Zdroj: Shutterstock.com
Svoje o tom vie aj mladý športovec Milan. Keď starostlivosť zanedbal, domov si priniesol okrem zážitkov aj modriny. „Zjazdovka bola trošku zľadovatelá, a potom som urobil zopár šmýkancov dlhších a kotúľov, takže určite je to cítiť," povedal na kameru športove Milan Ladiver.

Hrany ale neničíte iba na svahu, ale aj nevhodným skladovaním. „Napríklad vo vlhkej garáži alebo nebodaj v záchode, kde tie výpary tej kyseliny močovej spôsobujú hrdzavenie hrán," tvrdí servisný technik Juraj Zemančík.

Suchý sklad nie je všetko. Suché musia byť aj lyže a snowboardy, keď ich tam ukladáte. Ladiver dodáva, že lyže treba vždy utrieť do sucha a počkať na roztopenie sneu.

Ak sa vám na sklznicu lepí sneh a jazda je akási pomalšia, zrejme vás brzdia ryhy a chýba vosk. Lyže a snowboardy servisujeme nielen pred zimou, ale aj po nej. Vosk sa vtedy na sklznici necháva v hrubšej vrstve- je to akási letná kúra, ktorú teraz treba odstrániť.

Samozrejme netreba zabúdať ani na viazanie, pred prvou jazdou ho treba nastaviť na vašu aktuálnu váhu a dĺžku lyžiarky.


ŽILINA/Veronika Tesáková

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti