Rekordne veľké krúpy zničili lietadlo počas letu. Piloti hovoria o obrovskom šťastí celej posádky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Extrémne počasie v Európe trápi aj letecké spoločnosti. Silné krupobitie zničilo lietadlo spoločnosti Delta Airlines. Pasažieri, ktorých viezlo z talianskeho Milána do New Yorku, museli núdzovo pristáť v Ríme. Piloti hovoria o obrovskom šťastí celej posádky.

Let číslo DL185 musel núdzovo pristáť. Ťažké krúpy mu krátko po štarte zničili prednú časť, nábežné hrany krídel, ako aj časť trupu. Poškodené boli aj motory. Napriek tomu piloti zvládli bezpečné pristátie.

Na severe Talianska padali krúpy s veľkosťou tenisových loptičiek. Na niektorých miestach dokonca zaznamenali aj 13-centimetrové kusy ľadu.

Podľa odborníkov vznikajú v búrkovom oblaku, a to nabaľovaním prechladenej vody vo výškach, kde je teplota pod nulou, čo je v letnom období 3 až 4 kilometre nad povrchom zeme.

Prečítajte si tiež:

Krupobitie je nočná mora nielen každého pilota, ale aj pasažierov. Tí, čo to zažili na vlastnej koži, hovoria o minútach hrôzy.

Piloti sa vždy snažia búrkovým mrakom, ako sú tieto, zďaleka vyhnúť. Majú na to aj prístroje, ktoré im ich ukazujú. Aj tesne pred štartom môžu zmeniť trasu, aby sa vyhli búrkovým systémom.

Spôsobuje to však niekoľkominútové meškanie letov, čoho svedkami sme aj v posledných dňoch.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.